Němci statistiky povýšili na jiný level.... Kriminalita v Německu loni podle statistik klesla na nejnižší úroveň za posledních 25 let.

10.05.2018 14:43

Na úvod bych uvedla pár slov o nešťastné události na jedné pražské zahrádce u restaurace. Tato "příhoda" namíchla asi všechny.
Krvácení do mozku, čelist rozbitá na třech místech, oko téměř vykloubené z očnice a díra ve spánku. Tím vším si prošel pětatřicetiletý číšník Miroslav potom, co jej na konci dubna napadla skupina nizozemských bitkařů. 
Po necelých třech týdnech strávených v nemocnici se konečně vrátil domů. Zajímavé je, že vyšetřující policisté uvádějí, že Nizozemce to hodně zasáhloa je to pro ně stále žhavé téma. Co se týká Holanďanů, kteří píšou, tak se za útočníky většinou stydí a říkají, že nejsou praví Nizozemci. Přejí ale hlavně hodně štěstí a zdraví. To bude napadený číšník Míra jistě potřebovat.

A jdeme do zahraničí.

Zatím jen na sociálních sítích koluje video z průmyslové kamery zachycující vraždu bílého muže v nákupním centru v Jižní Africe. Na záběru vidíme, jak se běloch dostává do sporu s nějakým černochem, který se mu zřejmě pokouší něco vzít. Situace okamžitě eskaluje a běloch se do černocha chlapsky pustí pěstmi.

Co netuší, že tu černoch není sám a podle záběrů zřejmě všichni okolostojící tmaví jsou součástí jednoho gangu. Z popředí záběru k bojující dvojici přibíhá jiný černoch, který z batohu vytáhne pistoli a podle pohybů ruky do bílého muže zřejmě dvakrát vystřelí. Ten zůstává ležet a všichni černoši utíkají pryč. Na místě zůstává jen nějaký bílý prodavač. Prostě takový normální všední den v Pretorii.

A u Afriky zůstaneme.

Nigerijští migranti, kteří loni přicestovali přes Středozemní moře do Itálie, zažalovali italský stát za údajné porušování jejich práv tím, že Řím podporoval úsilí libyjských úřadů o jejich vrácení do severní Afriky. Žalobu podalo minulý týden 17 osob u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Migranti tvrdí, že Itálie porušuje několik článků Evropské úmluvy o lidských právech, včetně toho, že lidé nesmějí být vystavováni mučení, drženi v otroctví nebo ohroženi na životech.

Žalobci tvrdí, že v Libyi se jim dostalo špatného zacházení nebo jim takové zacházení hrozí. Opírají se přitom o konstatování OSN, lidskoprávních organizací i tajných služeb, že uprchlíci těmto podmínkám v Libyi čelí.Takže Nigerijci, kteří nejsou schopni se legálně dostat do Evropy (tudíž žádní vzdělanci to zřejmě nebudou), najednou ví, jak podávat žaloby u Evropského soudu pro lidská práva. Odkud mají peníze na právníky? Nebo jim to poradila nějaká ta neziskovka?

A teď trošku ke kriminalitě.

Dánská veřejnost je rozhořčena kvůli přiznání policie, že neinformovala o znásilnění a pokusu o znásilnění dvou čtrnáctiletých dívek v nákupním centru v Esbjergu. Sexuální útok provedli afgánští imigranti. Na místo migrační politiky ale úřady viní rodiče. K útoku totiž došlo okolo desáté hodiny večer, kdy měly být dívky prý už dávno doma. No, není to ironie? Nebo špatný vtip?

To Švédsko už je statisticky trošku jinde. Před nedávnem jedno jejich médium zveřejnilo studii o tom, že migranti tvoří většinu odsouzených za skupinové znásilnění, nyní se s podobnou studií přidalo i další velké médium. Přitom švédský mediální mainstream tato fakta dlouhodobě popíral. Nová studie se podívala na 112 mužů a chlapců odsouzených za skupinové znásilnění a zjistila, že 82 z nich se narodilo v jiné zemi. Bylo by ovšem chybou si myslet, že zbylých 30 jsou světlovlasí Švédi. Jedná se pouze o lidi, kteří se ve Švédsku již narodili.

Ovšem Němci tyto statistiky povýšili na jiný level. Kriminalita v Německu loni podle statistik klesla na nejnižší úroveň za posledních 25 let. Úřady zaznamenaly 5,76 miliónu trestných činů, což je nejnižší počet od roku 1992. Loni kriminalita klesla meziročně o deset procent, řekl nový ministr vnitra Horst Seehofer, který současně upozornil na rostoucí počet deliktů namířených proti policistům a zločinů z nenávisti.

Výrazně poklesl i počet útoků na azylová zařízení pro migranty o 69 procent na 300. Počet útoků na migranty klesl na úroveň před rokem 2015, kdy do Německa dorazil milión uprchlíků, i tak je jich však podle ministra stále příliš mnoho. Němci zkrátka udělali průlomový objev - když některé zločiny neregistrujete, sníží se vám kriminalita. Pevně věříme, že ji tímhle tempem brzy stlačí na nulu.

O Británii už jen v krátkosti, ale též to stojí za to. Starosta Londýna za socialisty, který je také muslim, Sadiq Khan, řekl, že se chce setkat s Donaldem Trumpem, až navštíví Londýn, aby ho poučil o tom “jak rozmanitý Londýn je a jak ho to dělá silnějším”, což je vtip, kterému snad nemůže ani on sám věřit. Dříve přitom tvrdil, že Trump ve městě není vítán. Otázka je, o čem chce mluvit. Že z Londýna odcházejí Angličané, kteří dnes tvoří asi jen třetinu obyvatel města?

O útocích noži, střelnými zbraněmi a kyselinou, které z Londýna udělaly evropskou metropoli zločinu? Pokud si Khan myslí, že toto je dobrá vizitka města, tak prosím. Ono i sluníčka začínají obracet, pokud se to týká jich.Zpěvačka a obhájkyně masové migrace Lily Allen v rozhovoru řekla, že ve svém luxusním londýnském bytě nemá místo pro žádné žadatele o azyl, ačkoliv to dříve slíbila. Pokud Allen nenašla místo ve svém bytě za 2 miliony liber, jak ho potom mají najít obyčejní Britové?

 
 

 

Diskusní téma: Němci statistiky povýšili na jiný level.... Kriminalita v Německu loni podle statistik klesla na nejnižší úroveň za posledních 25 let.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek