Němci přivedli Evropu už dvakrát do neštěstí a teď to dělají znova, i když jinými prostředky. A možná nás vedou do horšího nebezpečí, než byly ty dvě světové války.

20.09.2015 11:26

 Pokud jde o uprchlickou krizi, po německých krocích dostal podle Doubravy Schengen těžký kopanec do žaludku a Evropě hrozí zánik. 

O čem svědčí nedávné kroky Německa, které kvůli masivní invazi uprchlíků do Evropy dočasně zavedlo kontroly na hranicích s Rakouskem? Tento krok přitom přišel pár dní poté, co kancléřka Merkelová nabídla poskytnutí azylu pro osm set tisíc běženců.

Role Německa je podivná a já tvrdím, že Němci přivedli Evropu už dvakrát do neštěstí a teď to dělají znova, i když jinými prostředky. A možná nás vedou do horšího nebezpečí, než byly ty dvě světové války. Evropa bude imigraci zvládat jen velmi těžko a i zprávy z Německa už jsou jiné, než jak se oficiálně předkládá. Ani to vítání imigrantů tam už není takové, jak se nám je snaží ukazovat naše média.

 

Evropský parlament přijal usnesení o povinných kvótách na přijímání uprchlíků. Co podle vás obecně kvóty znamenají?

Kvóty jsou holý nesmysl a nedovedu si představit, jak by bylo možné ty lidi, kterým se poskytne oficiálně pobyt v schengenském prostoru, udržet v jednom místě. Jestliže dostanou povolení k pobytu, nikdo je nemůže zastavit, a jestli chtěli do Německa, stejně tam půjdou.

Jak vidíte budoucnost Schengenu? Jde dnes o začátek jeho konce?

Současná opatření jej neruší, ale každopádně Schengen dostal těžký kopanec do žaludku. Pokud jsou totiž v ochraně jeho vnějších hranic dva slabé články, ukazuje se, že se o ochranu hranic bude muset postarat každá země sama jako třeba Maďarsko.

Obstojí v současné imigrační krizi Evropa jako celek?

Celá vlna byla vyvolaná Amerikou, tak aby oslabila Evropskou unii, v níž Spojené státy vidí konkurenta. To znamená, že pokud EU velmi rychle nepřijme opatření, aby zamezila dalšímu přílivu imigrantů, může nastat nejen konec kultury, ale Evropy jako takové.

Zdroj

Diskusní téma: Němci přivedli Evropu už dvakrát do neštěstí a teď to dělají znova, i když jinými prostředky. A možná nás vedou do horšího nebezpečí, než byly ty dvě světové války.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek