Nechtějme ráj na zemi získaný na základě nekonečných buzerací a zákazů

17.12.2017 13:22
Po Trumpovi opět vystartovaly tři káče (jsou i peprnější, ale zde nepublikovatelné výrazy), které mají jak znevěrohodnit Trumpa, tak zvýšit hysterii označovanou jako +me too.
 

Před chvílí jsem četla názor české blogerky, prý jak to, že je možné, že vůbec sexuální harašení existuje, že to společnost připouští, že už to není dávno odsouzené a zadupané. Pak tedy analogicky by měla být postavena mimo zákon i blbost, naivita, stupidita a všechny další projevy lidí, které jsou jim přirozené a kterými jedni obtěžují druhé.

Jestli mi nějaké vyzývavé projevy nekonvenují, jsem já povinna je odmítnout, chci-li žít v nevylhaném světě. Pokud to neudělám, ať to vím, nebo nevím, ponesu za vylhanou reakci následky.

Jestli já neharaším, neznamená to, že jsem pro ostatní vzorem, protože harašení je to nejpřirozenější na světě. Jde pouze o to, abychom si všichni byli vědomi toho, že formy harašení mohou být libé a žádané, ale také velmi nepříjemné a ponižující. Jenže ty nepříjemné a ponižující používají vesměs lidé bez sociální inteligence, takže objekty harašení mohou vcelku velmi snadno rozlišit, co jo a co ne. Kdo tedy přijme ty ponižující návrhy, ten povyšuje nad svojí důstojností nějaký zisk, ať finanční, nebo v postavení, anebo je naprosto nepřipravený pro život a až na základě takových negativních zkušeností se propracovává k odvážnějším životním postojům.

Nechtějme ráj na zemi získaný na základě nekonečných buzerací a zákazů, protože ráj tu dávno máme a díky kravinám jsme sto z něho udělat bezobsažné místo.

 

Olga Pavlíková