Image


Boj USA, Izraele a Turecka proti "terorismu" ISILu a dalších skupin pěkně ilustruje tento obrázek na hraničním přechodu v Golanech.


Image


Ti staří kamarádí s vojny, kteří si tam vesele vyprávějí, jsou oficiální okupační vojska Izraele na Golanech a teroristé z jednotky Džabhát al-Nusrá podporovaní vojensky, logisticky a finančně naším západním spojencem a Spojenými státy. Jak vidět, Izrael a USA bojují s teroristy naprosto nemilosrdně. Viz článek Teroristický útok Izraele v Sýrii spustil válku o Golany  a jeho následná pokračování. K celkovému přehledu si pusťte toto pětiminutové video s přehledem války v Sýrii a s analýzou smutné role USA a EU v konfliktu.


Image


To abychom věděli, proč máme uprchlíky, korporátky nám to totiž nějak zapomněly říci, mají fofr právě s těmi uprchlíky. Mimochodem, většina z nich nyní utíká z oblastí, které obsadil právě ISIL, tam se opravdu nedá žít. K tomu náš článek Konec prvního kola EU-komedie s uprchlíky .

Asad začal doopravdy bombardovat ISIL

K ruské strategii v Sýrii viz nedávný článek Američané Rusům: Pojďte si s námi také zakrvavit ruce bombardováním civilistů . Americká politika v Sýrii sekundovaná EU už připomíná masochistickou seanci. Teď k tomu přibyla trocha sadismu. Kanada zahájila proces proti Asadově tajné službě, která mučila kanadského občana jménem Maher Arar v roce 2002. To by byla pro korporátky skutečná mediální pastva! Kdyby ho tam ovšem nedodala na mučení americká CIA pod záminkou boje proti terorismu. Další jobovka pro USA přišla od pilné SAA, o níž se před měsícem na Západě trousilo, že je vlastně poražena.

Asadova armáda začala s novou dodávkou ruských střel země-vzduch bombardovat to, k čemu se Spojené státy pro samé bombardování Asadovy armády nějak nemohly dostat. Syrské vzdušné síly (SAAF) zničily výcviková centra ISIL v severní Latákiji a velitelské stanoviště v Palmyře, ničí výcviková střediska v "hlavním městě" ISIL Rakka, kterou začnou dobývat Kurdové a pokračují útokem na pozice v Daráji a Idlíbu. Američané jsou smutní. V boji proti terorismu vedeném nyní už doopravdy zahynul jimi podporovaný bojovník za svobodu jménem Abdul Hasan al-Tunsí, který byl velitelem jednotky al-Nusry v Idlíbu. Byl pravou rukou Bin Ládina a v Sýrii bojoval od roku 2012. Předtím bojoval v jednotkách al-Kájdy v Afghánistánu a v Iráku. Takoví bojovníci za demokracii se budou opravdu těžko nahrazovat.

O situaci v Iráku zatím psát nebudeme, tam válka pokračuje se střídavými úspěchy. Stejně tak zatím vynecháme Jemen, kde ani jedna strana není schopna porazit druhou. Absurdistán pro Araby nastal v momentu, kdy islámské Turecko oficiálně poprosilo Hamás, aby omezil útoky na Izrael. Tím je jasně potvrzena nová osa "Ankara-Tel Aviv-Rijád-Washington". Na tomto videu vidíte rozčíleného iráckého důstojníka , který ukazuje dobyté stanoviště ISIL v Iráku. To bylo do poslední chvíle zásobováno jednotkami NATO.

Skryté manévry ohledně vojenské přítomnosti USA v Sýrii

Jak známo, vztahy USA a Číny jsou nyní poněkud složité a podpora rozkladných hnutí a teroru v Číně není marná věc. V Čečensku karta islámského teroru fungovala velmi dobře, tak se opráší scénář v Číně. Celkem 3 500 Ujgurů je nedaleko syrské vesnice Jisr-al Šagur, kde bojují na straně Turkistan Islamic Party (TIP), kterou vyzbrojuje Turecko, jako člen NATO, i z našich daní. Úkolem TIP je mimo obohacování skrze rabování obyvatel také boj za svržení Asada, vyrábění uprchlíků pro EU, a verbování radikálních islámských Ujgurů pro teroristické útoky v Číně. Tento ozbrojený "boj proti komunismu" je také důvod, proč Turkmenistán a Afghánistán jednají s Ruskem nejen o dodávkách zbraní, ale také o předsunuté ruské vojenské základně, která bude skutečně bojovat proti terorismu podporovanému z USA skrze proxy koníky jako Turecko. Proto Čína řekla, že bude zvažovat pomoc Asadovi, pokud o to bude požádána. To je také důvod, proč Kyrgyzský prezident Almazbek Atambajev zakázal USA používat klíčovou základnu v Manásu, odkud se vedl hlavní letecký boj v Afghánistánu. Asi nechce dopadnout s "bojem proti terorismu" jako Asad v Sýrii nebo Al-Malíkí v Iráku.

Totéž zkouší s podporou Izraele a USA také Saúdská Arábie v Íránu. Sporná oblast se jmenuje Chúzestán, viz tato mapa.


Image


Žije zde národnostní minorita sunnitských salafistů, kterou začala pilně podporovat Saúdská Arábie v boji "za svobodu". Důvod této náhlé podpory je celkem jednoduchý. Írán trvale podporuje hútské bojovníky v Jemenu, na jejichž kmenová území útočí Saúdové s americkými zbraněmi a vzdušnou podporou izraelských stíhaček. Ale Saúdům se stalo totéž, protože šíitské kmeny oblasti Najran začaly válku společně s Húty za odtržení svého území od Saúdské Arábie. Důvodem je trvalý útlak, nedávné velice krvavé atentáty na saúdské šíity přímo při páteční modlitbě v mešitách. A dokonce nepomohl ani saúdský přímý úplatek 250 tis. dolarů každému najranskému kmenovému vůdci zvlášť. Inu, některé věci na Blízkém východě nejsou na prodej.


 

Zdroj