Na Ukrajině bok po boku bojují nacisté a islamisté.

12.07.2015 13:54

Na Ukrajině spojily své síly islamističtí žoldáci a neonacisté z praporu Azov k boji proti rebelům na východní Ukrajině. Obě strany pojí jejich nenávist vůči Moskvě. Žoldáci ale mají finanční motivaci, protože privatizace války jim zabezpečuje jejich příjmy.

 

Na Ukrajině i nadále, bok po boku, bojují nacisté a islamisté. Existují dva proukrajinské čečenské prapory, které jsou zvláště aktivní v okolí Mariupolu. Muslimský prapor Šeikh Mansur je podřízen neonacistickému praporu Azov. Jetště se tam nachází muslimská divize Džochar Dudajev. V muslimských skupinách bojují nejen Čečenci, ale také žoldáci z jiných bývalých muslimských sovětských republik, píše New York Times.

Obě skupiny spojuje nenávist vůči Rusku. Spolupráce má historické pozadí. Společným dědičným nepřítelem je Rusko. Muslimští žoldáci na straně Kyjeva, mají finanční a zejména nacionalistické důvody pro boj proti rebelům podporovaným z Moskvy. Kyjevská vláda z nich může udělat prapory (bataliony). Vojenská a finanční podpora kyjevské vlády ze Západu pokračuje.

Dobrovolnické prapory financují hlavně oligarchové. Muslimové fungují de facto jako žoldáci. Ukrajina bude dostávat masivní finanční a vojenskou pomoc tak dlouho, dokud konflikt bude pokračovat. Ukrajině se při tom nabízí možnost, jak provést technologickou modernizaci prostřednictvím půjček. Ukrajinské vojenské a technologické kapacity se mohou výhodně modernizovat, pod rouškou ukrajinského konfliktu. NATO a Spojené státy financování převezmou. Americká armáda provádí dokonce vojenské manévry s extrémně pravicovými milicemi. Zatím není jasné, zda z případných budoucích dodávek zbraní, dostanou členové vlády provize od mezinárodních výrobců zbraní. Zbrojní průmysl je vysoce zkorumpovaný svět. Bez úplatků koncerny neobdrží žádné zakázky.

Na jedné straně je ukrajinská vláda, žoldáci z řad neofašistů a muslimů a Západ. Na druhé straně jsou rebelové, hlavně čečenští žoldáci a čečenský prezident Ramzan Kadyrov, prapor Vostok a Rusko. Ukrajina se stala magnetem pro mezinárodní žoldáky všeho druhu. Došlo k privatizaci války, která slouží mnoha lidem jako zdroj příjmů.

Profesionálním zabijákům na tom nezáleží, proti komu bojují. Národnost nehraje žádnou roli, protože peníze si vydělávají vraždami. Pokud to zadání vyžaduje, půjdou rovněž střílet do svých krajanů. V každém případě válečné zločiny, které žoldáci napáchají, nemají pro státy a vlády žádné právní důsledky, neboť odpovědnost leží na osobách fyzických a ne právnických. Poškození jsou civilisté. Kromě toho je zde riziko vzniku domobrany, protože státní instituce nejsou schopné chránit civilisty.

Privatizace války je hrozbou i pro ostatní regiony světa. Soukromé bezpečnostní a vojenské společnosti, stejně tak zrekrutovaní žoldáci, kteří úzce spolupracují se zbrojním průmyslem, nemohou mít žádný zájem na řešení konfliktů. Pravděpodobnost, že zbrojní firmy záměrně konflikt podporují, aby oběma stranám konfliktu nabídly své služby, je dost vysoká.

Zdroj: https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/07/11/ukraine-islamistische-soeldner-kaempfen-gemeinsam-mit-neo-nazis/

Zdroj

Diskusní téma: Na Ukrajině bok po boku bojují nacisté a islamisté.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek