Multikulturní obohacení? "Tak blbej nikdo není, ty stupidity píšou za cizí peníze."

01.07.2015 08:47

Zvláštní shodou okolností právě v den, kdy se představitelé členských zemí EU dohodli, že nepotřebují nařízené kvóty, protože se o ilegální migranty, kteří pobývají v Itálii, podělí dobrovolně, odehrály se tři spektakulární teroristické útoky.

 

Jeden se Evropy zdánlivě netýkal, protože k němu došlo v šíitské mešitě v Kuvajtu, druhé dva pak vyvolaly oprávněné obavy. Hroznější začátek turistické sezóny v Tunisku si nikdo nedokázal představit a vražda spojená se sabotáží a propagací islamismu v chemické továrně poblíž Lyonu také zasluhuje zvýšenou pozornost. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Na pláži v Sousse a ve fabrice vraždili „osamělí vlci“. Jeden si možná vyřizoval účty se šéfem, ale vykonal to způsobem, který nezapře kulturní obohacení naší každodennosti Islámským státem – uříznutí hlavy, její napíchnutí na plot a vyvěšení černé vlajky Daeše. Postřílení opalujících se turistů na pláži je aktem nábožensky inspirovaného barbarství, které (nejen pro letošek) zničí Tunisko jako turistickou destinaci a může znamenat skutečně dramatickou změnu životního stylu všech Evropanů. Žádná pláž na severu Afriky a jihu Evropy již nikdy nemůže být považována za bezpečnou.

Zničit turistický průmysl nakonec není tak složité, zvláště když proti sobě stojí z jedné strany touha si užít slunce, tepla a exotiky a na druhé straně nenávist schopná ve jménu víry nejen vraždit, ale bez váhání obětovat vlastní život. Myslím, že Tunis byl pro tuto operaci vybrán záměrně, neboť příjmy z turismu tvoří významnou položku ekonomiky země. A jde o sekulární a až doposud relativně bezpečný stát. S ohledem na modus operandi IS se obávám, že to nebyl poslední takový útok a maltské, sicilské, kyperské a řecké pláže jsou ještě zranitelnější.  Stačí ještě jeden mladík s kalašnikovem ukrytým ve slunečníku a ve Středozemním moři se budou cáchat jen nelegální migranti.

A prázdné hotely se stanou prvními základnami kolonistů, kteří přicházejí do Evropy, aby ji změnili k obrazu svému. Souhlasím s definicí sociologoga Petra Hampla, že v té „uprchlické vlně“ téměř chybějí uprchlíci a je tam relativně málo běženců hledajících nový domov. Převažují kolonisté, jejichž cílem je změnit Evropskou unii v mozaiku ghett a no go zones a vytvořit tak prostor, v němž oba kontinenty z demografického, ekonomického a kulturního hlediska splynou. Jsou inspirováni (a někteří zřejmě placeni) zločineckým „Islámským státem“ a cestu jim usnadňují zkorumpované špičky EU, jak správně usuzuje bezpečnostní expert Jaroslav Salivar. V tom se spíše než svým ctihodným předchůdcům více podobají svým současným africkým a ukrajinským protějškům

Záměrná dlouholetá nečinnost Evropské komise se dá logicky vysvětlit jen nějakou formou napojení na tento masový obchod s lidmi, nikoli neschopností či akutními záchvaty bruselské demence typu zákazu fotografování na ulicích a náměstích kvůli ochraně panoramatu. Masivní a neuvěřitelně agresivní kampaň v médiích, která nás má přesvědčit o tom, že naší povinností je změnit náš kontinent na malou roztomilou Afriku obohacenou lidsky a kulturně, je nepřímým důkazem toho, že jde o zaplacenou reklamu. Abych parafrázoval Voskovce a Wericha, tak blbej nikdo není, ty stupidity píšou za cizí peníze.

Nejnebezpečnějším momentem nastávající krize představuje rychlost, jakou se v posledních měsících rozeběhla. Nebezpečné jevy ani nestíháme pojmenovat, natož pak jim čelit. Všechny nástroje jsme odevzdali do Bruselu a ten má úplně jiný pohled na možná rizika. Nejraději by válčil s Ruskem do posledního Ukrajince, takže nemá chuť a sílu řešit hrozící hybridní válku ve Středomoří. Navíc etnickou afrikanizaci EU považuje za jev pozitivní a žádoucí. Proto každého, kdo poukazuje na fatální politické a sociální důsledky migrace a mluví o naší historické odpovědnosti za budoucnost evropské civilizace, označuje za nacionalistu, šovinistu a xenofóba.

Evropské politické elity (včetně českých) v této krizi fatálně selhávají, takže je více než pravděpodobné, že příští evropské i většinu národních voleb vyhrají stoupenci rozpuštění Evropské unie. Protože však všechny vzniklé problémy a budoucí katastrofy mají celoevropský rozměr a nejdou řešit silami národních států, výsledkem volebního vítězství euroskeptických sil bude zásadní reforma EU. Snad povede k demokratizaci tohoto nemocného uskupení. Nebojím se, že to bude dlouho trvat, pár měsíců po volbách (možná předčasných) bude Evropa k nepoznání. To ostatně platí i pro variantu, že se nenaplní má optimistická předpověď a Evropské komisi se politickou afrikanizaci kontinentu podaří dotáhnout do stejně úspěšného konce jako na Ukrajině, dodává Jaroslav Bašta.

 

Zdroj

Diskusní téma: Multikulturní obohacení? "Tak blbej nikdo není, ty stupidity píšou za cizí peníze."

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek