Místo potravin cedule: „Takto prázdný regál je bez cizinců“ nebo „Bez různorodosti budeme chudší“.

28.08.2017 07:42
Německý supermarket Edeka odstranil na jeden den ze svých regálů zahraniční zboží. V těch regálech tedy moc potravin nezůstalo. Hlad je sviňa.

Místo potravin cedule: „Takto prázdný regál je bez cizinců“ nebo „Bez různorodosti budeme chudší“. Řetězec tím prý chce podpořit boj proti xenofobii (to bude asi překlep).

Myslím, že bychom si to měli ujasnit. Čím více prázdných regálů bez cizinců v obchodech, tím zřetelněji se ukazuje, že země je závislá na importu potravin. Bez importu bude obchod opravdu chudší a lidi hlavně hladovější, neboť chybějící potravinové výrobky zřejmě sama nevyrábí, protože buď na to nemá zemědělskou kapacitu (asi je všude řepka) nebo nemá pracovní sílu (migranti asi stávkujou).

Vzpomínám si na pobyt v Egyptě, který je co se týče nápojů i potravin zcela závislý na importu, což bych tedy žádné zemi nepřála, protože být bez zdrojů pitné vody a vlastních potravin je asi nejhorší možný scénář pro všechny lidi. Taky to podle toho v Egyptě cenově vypadá, malý prťavý pivko v plechu tam stálo 13 euro. Ani se mě radši neptejte, kolik tam stály obyčejný chipsy nebo Pepsi v plechu nebo malá balená voda. Proti tomu je máslo u nás za pajsku ještě úplná lahoda. No ne?

Koukám, že Lidl nedávno taky rozjel svůj šarm. Vysportovaný černoch na plakátě. Tváří se smutně, ani se nedivím, kdo ho oblékal, kdo ho fotil? Nechápu, proč toho modela oblékli do šedé. Bílé triko by úžasně nápadně kontrastovalo s jeho tmavou pletí, k tomu zářivý úsměv, čímž by okamžitě působil svěže. Ta šedá tomu černochovi absolutně nesluší, to triko je prostě příšerný a on v tom vypadá unaveně jako po šichtě u pásu. Celkový dojem – depka jak sviňa. Vyměnila bych toho, kdo je zodpovědný za reklamní upoutávky. S takovouhle upoutávkou z peněženek těch xenofobů nevytáhnete ani Ň. No, a fotograf se taky nepředřel, i já bych to nafotila líp.

Málem bych zapomněla na to nejdůležitější. Musím přece jen za něcopochválitněmecký supermarket Edeka. Oni vyzdvihují důležitost mezinárodní spolupráce. 

Lepší názornou ukázku xenokracie a závislosti na ní jsem ještě neviděla.

 

 

 

 Eva Drunecká