Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar o schůzce v Marrákeši.

16.05.2018 14:09

Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar v rozhovoru pro Aktuálně.cz hovořil o schůzce v Marrákeši, kde byla přijata politická deklarace týkající se migrace. Vyjádřil se i k tomu, jak jej rozlítily lži o přílivu běženců.

„Když se ty lži začaly objevovat, říkal jsem si, že jsem byl zjevně úplně na jiné konferenci, než o níž se zmiňovala média,“ nechal se slyšet Metnar. Podle jeho slov v deklaraci nejsou nové závazky a nic pro Česko se nezmění. 

„Vyjadřujeme tím memorandem aktivitu boji proti nelegální migraci, proti převaděčství a vyjadřujeme tím podporu k navracení zpátky do afrických zemí, z nichž odešli do Evropy,“ míní Metnar a opakoval, že na konferenci se vedla hlavně diskuze o tom, jak lépe bojovat proti nelegální migraci.

Původní text ZDE

„Podstatou je, že s těmi zeměmi musíme jednat, protože z nich ti lidé utíkají. Ty dezinformace je možné vyvrátit. Z jednání je závazek – a to podpora lepší ochrany hranic těch klíčových zemí. Podporujeme pohraniční stráže, aby zabránily nelegálnímu vycestování z Afriky do Evropy,“ sdělil Metnar, jehož podle jeho slov dezinformace překvapily. 

„V oblasti pracovní migrace nedojde k žádné změně. Vše zůstává při starém, v této oblasti záleží na všech členských státech, zda někoho chtějí a zda někoho potřebují přijmout kvůli práci,“ dodal dále Metnar. V závěru rozhovoru pak pohovořil i o situaci v České poště.

 

Zdroj

 

Q.S.

No jistě. Jen se nelegální migrace legalizuje a jede se dál. A pročpak to ti Maďaři asi odmítli podepsat? A podpora ochrany hranic? Tím, že je z EU jezdí hlídky vyzvedávat k libyjským hranicím?

Kolikrát už jsme tyhle řeči od vás hlodavců /politiků/ slyšeli....

www.zvedavec.org/vezkratce/15358/

Prohlášení dodává, že konference je součástí politických závazků partnerských zemí ze severní, západní a střední Afriky a Evropy z roku 2006 za účelem vybudování komplexního, koordinovaného a vyváženého přístupu k řízení migrace.

Takže řízená migrace z Afriky a Blízkého Východu, neboli EUROMED /60 mil. migrantů z těchto zemí do Evropy/.

Tak kdo tady dezinformuje?

Diskusní téma: Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar o schůzce v Marrákeši.

Datum: 18.05.2018

Vložil: Ja1

Titulek: Návrat?

Ano , ale Návrat na Planetu opic!

Datum: 17.05.2018

Vložil: SamTingWong

Titulek: Asi tak

Legalizace migrace je přeci boj proti nelegální migraci, takže p. Metnar jakoby nelže...

Přidat nový příspěvek