Mezi běženci do Evropy přibývají teroristé z ISIL

06.09.2015 13:57

Zatímco vlády evropských států přijímají stovky tisíc běženců ze Sýrie a dalších ohnisek Blízkého východu, velmi málo pozornosti věnují zkoumání minulosti těchto nucených migrantů. A zatím se mezi nimi objevují opravdu různí lidé. Ne všichni tito migranti, hledající v Evropské unii lepší život, jsou těmi, za koho se vydávají. Jsou mezi nimi skutečně strádající, pronásledovaní lidé, ale nalezneme tu i mladé lidi, kteří ze skupiny vyčnívají, lidi s vojenským držením těla. Nemají v očích strach a odevzdanost, jako ostatní. Jsou klidní a sebevědomí a pravděpodobně konají podle dříve schváleného programu.

 

 

Tohle je Lait al Saleh, štukatér z Aleppa. Přesněji – štukatérem byl tento mladík před 5 lety, dokud nevstoupil do ISIL. O jeho účasti v této organizaci svědčí velké množství fotografií, kterých je plný internet.

al_saleh

Charakteristická jizva na tváři al Saleha nenechává nikoho na pochybách. Ještě na jaře tento člověk bojoval na straně ISIL.

A dnes je al Saleh „běžencem“, který dorazil ve skupině migrantů na řecký ostrov Kos.

Samozřejmě, že takoví jako on, se neusazují v Řecku, Maďarsku, Bulharsku a dalších chudých východních zemích. Ti všechni potřebují Německo, v krajním případě Rakousko. Je tu otázka – proč. Bojím se, že odpovědi na tyto otázky začneme dostávat už v blízké budoucnosti.

al_saleh3al_saleh1

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1441525156

Zdroj

Diskusní téma: Mezi běženci do Evropy přibývají teroristé z ISIL

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek