Manipulace začíná tam, kde jsou informace zatajovány. Hororová čísla – běženci, 450 000 uprchlíků se očekává v roce 2015, v roce 2014 to bylo 230.000, v roce 2013 - 125 000, 2012 - 75 000, v roce 2011 cca 50 000.

03.08.2015 14:34

Na tématu azyl-dilema selhávají průzkumy veřejného mínění. Pro: výzkumníci veřejného mínění a noviny Bild vysvětlují, že Německo za uprchlíky rádo zaplatí víc. Průzkum podporuje – čistě náhodou – postoj spolkové vlády  a je odvážně šířen mainstreamovými  médii. Kontra:  průzkum GfK ukazuje, že imigrace se mezitím stala největším postrachem  Němců. Média ho ignorují. O to více se ale předstírá.

 

Online zpravodajství  T-Online prezentuje průzkum Bild-am-Sonntag: 52 %  Němců zamítnutá návrh na snížení dávek pro  žadatele o azyl. Kromě toho 59 % je proti,  aby uprchlíci  z Balkánu byli nuceni  spát ve stanech či provizorních přístřešcích z důvodu šetření výdajů. U této skupiny žadatelů o azyl je ale už teď jasné, že jejich žádost bude zamítnuta.  Už brzy budou sedět v letadlech zpátky  domů, protože tam více než 16 let vládne mír.

Přímé hlasování pro T-Online článek dělá ale z tohoto pro-azylového průzkumu z Bildu kontra-azylový: 86 % najednou chtějí snížit dávky pro žadatele o azyl. Převážná většina z téměř 39 000 účastníků ankety na internetu chce úsporné jednání.

Déjà-vuuž zase staví internet  průzkum médií na hlavu

Vítejte zpětJiž před třemi měsíci se konalo na T-Online stejné - pro- se stávákontra-dilema. Webová stránka zkopírovala hlasování průzkumi ARDPodle toho chtělo 50 %Němců přijmout více uprchlíkůV anketním hlasování k článkuto najednou 94,5 procent Němců už nechtěloV té době bylo napočítáno 67 000 hlasů.

V on-line průzkumech se Němci vyjadřují zcela jinak, než při telefonnímvýslechuprostřednictvím  průzkumů míněníTo ukazuje  T-Online už podruhé„Přirozeně,“ řeknete.Každopádně si chrání organizátoři průzkumů veřejného mínění své pokusné králíky - tzvpanel - jako státní tajemstvíZda respondenti skutečně představují průměrné Němce, je více než diskutabilní.

Proč už se  průzkumy mínění neshodují

Teď se děje něco nového: průzkumy mínění se neshodují .Společnost pro spotřebitelskývýzkum (GfK), oznámila, že poprvé za  22 let nezaměstnanost přišla o první místo jako největší obava NěmcůKým? Nemusíte hádat,  jsou to uprchlíci. Přistěhovalectví je náš největší strach.

Průzkum GfK Výzvy národů 2015“ ukazuje obraz Němcůkterý moc nesedí oficiální verzi.Koneckonců experti na mínění u azylového tématu se shodli, že se shodujíZatím se to dařilo a vedlo k průzkumům na (skoro) stejné notě„Německo může příjmout více uprchlíků,“ říká Frankfurter Allgemeine Zeitung  v elitním panelu„. Tady jsou rozhodující“z Německa tázáni exkluzivně Institutem pro výzkum veřejného mínění z Allensbachu -hanlivě nazývaném  „Věštírna od Bodamského jezera„.

Koho chleba jím, toho píseň zpívám

Průzkum ARD (Infratest Dimapa nedávný průzkum Bild am Sonntag (Emnid) sdílejí dokonce ještě více než jen stejné míněníPrůzkum mínění pochází ze stejného koncernu,kterému tyto dvě instituce patří-TNS InfratestCo je ještě nápadné: Průzkum ARD  se hodil  pro ARD kampaň „uprchlíkům dát domov“ jako pěst na okoJako by veřejnoprávní vysílač nařídil svým kmenovým výzkumným pracovníkům: „Máme tady ještě tuto kampaň,udělejte  nám něco pěkného k uprchlíkům.“

Není to ani tak vzdáleno od reality. Všechny průzkumy mínění znají tento problémZa každým průzkumem stojí zadavatel, který  vše zaplatí. Jako zázrakem hodí se výsledkyzájmům zadavatele - jinak hlasování nebude zveřejněno.

Věštci mínění vědí, jak,  prostřednictvím manipulace kladení otázek nebo výběrempanelu, své průzkumy postrčit správným směremPodívejte se na aktuální průzkum Bild-am-Sonntag,  FAZ Elite panel„, stejně jako průzkum ARDVýzkumníci mínění vždyvěděli, co se od nich očekává.

Tak proč průzkum provedený GFK vypadává  nyní z očekávaného stylu azyl-Huráá? Protože uprchlíci vůbec nebyli zohledňováni, ale spíše odpadní produkt, se kterým nikdo nepočítalTady nepřistoupil žádný zadavatel  k  GfK a neřeklUdělejte nám něco ouprchlících.

To bylo provedeno v 22 zemích a mělo jen jednu otevřenou otázku: Jaké jsou podle vašeho mínění nejnaléhavější úkoly, které je třeba bezodkladně [v dané zemi] řešit,“Tvůrci GfK  přiznávají: Dotazovaní  nedostávají žádné omezující specifikace záměru projejich možnosti odpovědíje možné i více odpovědí. 

To se stane, když Němci  nejsou tlačeni do správného směrumanipulováni pokládánímdotazů nebo dotazovou situací. Říkají otevřeně, co je pálí: Přichází stále více a víceuprchlíků.Spolková vláda je zcela bezradnáschovává se za aktivismu- tlačí ale neplánovitě problém na přetížené obce. To je nyní největší obava Němců.

Exploze výdajů spojená s  náporem uprchlíků

Průzkumy, které  vydávají média,  jsou vždy manipulativníMěly by potvrdit příběhy, jejichž směr pochodu je už před rešeršemi znám. Manipulace začíná tam, kde jsou informace zatajovány. Bild am Sonntag nechal průzkum udělat  v dubnu ještě před tím, než  byla známa hororová čísla  dilema – běženci, 450 000 uprchlíků se očekává v roce 2015v roce 2014 jich bylo 230.000v roce 2013 pouze 125 000, 2012 sotva 75 000, v roce 2011 jen něco málo přes 50 000. V pouhých pěti letech se počet uprchlíků  zvýšiltéměř desetinásobně.

Soudě podle absolutních hodnot, vyklubává se z Německa evropský uprchlický domov.Každý rok půl milionu uprchlíkůjak dlouho takovou věc může země    80ti miliony vydržetTaké náklady rychle stoupají2014 to byly ještě 2,2 miliardyletos to bude pětmiliard eur. Udělejme zkoušku na příkladě: jste stále ještě proti škrtům dávek pro žadatele o azyl? Průzkum  v Bild am Sonntag by měl dnes zcela jiný průběh, než tomu bylo v dubnukdy příliv ještě zdaleka nebyl tak dramatický.

Zmatek kolem průzkumů: Kdo je schizofrenik - Němci nebo jejich média?

Přesto noviny Springer-Zeitung  koncem  července tím dělají politiku. Teprve nyní byla zveřejněna. Dlouho zastaralý průzkum prochází všemi sdělovacími prostředky a je dokonce uváděn ve, protože zpravodajský magazín s vlastním titulním příběhem chce bránit údajné „xenofobii“.

Vítánou potravou pro médiaprůzkum provedený GfK, zřejmě nebyl – proto neobstál.Pokud jde o průzkumy, týkající se  dilema- uprchlíci,  nejsou tedy schizofrenní Němci.Spíše média, která tyto průzkumy objednávají.

Zdroj: https://info.kopp-verlag.de/hintergruende/enthuellungen/peter-harth/was-medien-verschweigen-die-angst-vor-fluechtlingen-ist-so-gross-wie-noch-nie.html

Zdroj

Diskusní téma: Manipulace začíná tam, kde jsou informace zatajovány. Hororová čísla – běženci, 450 000 uprchlíků se očekává v roce 2015, v roce 2014 to bylo 230.000, v roce 2013 - 125 000, 2012 - 75 000, v roce 2011 cca 50 000.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek