Máme vůbec dost míst ve věznicích pro všechny takto diskutující? 6 měsíců vězení za komentář, který urazí menšinu.

15.05.2018 10:22

Menšiny rasové, náboženské a dokonce i sexuální. Jen těch se týká ochranné doporučení soudcům ve Velké Británii. Pouhý komentář, který by mohl jednu z těchto skupin urazit, by měl být trestán odnětím svobody až na půl roku. V doporučení není specifikována jasná hranice, do vězení se tak může dostat i slušný kritik.

Mezi příspěvky, které se týkají možného odsouzení do vězení, se nachází cokoliv, co by “mohlo být bráno jako bezohledné, vyvolat nenávist proti rasovým, náboženským a sexuálním menšinám, či by je mohlo jakkoliv urazit,” píše Daily Mail. Stačí jeden komentář na Facebooku.

Nenávistné projevy, které by se týkaly skutečného volání po násilí, by pak mohly odsouzenému přinést až tři roky odnětí svobody. V tomto případě je však specifikace přesnější. Jednalo by se skutečně jen o výzvy, které jejich cíl mohou ohrozit na životě. Je však diskutabilní, zda náhodou tři roky vězení nebude moci dostat člověk, který zveřejní něčí fotografii a například k tomu přidá důkazy, že dotyčný se chová nějak špatně. Ukázal to například případ odsouzení dvou hlavních postav hnutí Britain First. Ti pronásledovali islámské extremisty a násilníky. Píšeme zde.

 

Kritici říkají, že odsouzeni budou moci být i lidé, kteří budou pouze vyvolávat nepříjemné diskuse a nikterak nenávistně se neprojeví. Jenže diskuse někoho urazí a její autor půjde na 6 měsíců za mříže. “Máme vůbec dost míst ve věznicích pro všechny takto diskutující?” ptají se. Problém je, že zákon bude přísnější k bílým, heterosexuálním ateistům a křesťanům, tedy příslušníkům většiny. Doporučení se totiž týká pouze komentářů k menšinám. Je tak diskriminující.

 

Zdroj

Diskusní téma: Máme vůbec dost míst ve věznicích pro všechny takto diskutující? 6 měsíců vězení za komentář, který urazí menšinu.

Datum: 15.05.2018

Vložil: pzv

Titulek: kto asi?

ad "Menšiny rasové, náboženské a dokonce i sexuální. ... Pouhý komentář, který by mohl jednu z těchto skupin urazit, by měl být trestán odnětím svobody..."

Človek s rozhľadom v téme chápe, že celé je to ušité k ochrane jednej jedinej konkrétnej náboženskej skupiny. A nie, moslimovia to nie sú...

Táto "vyvolená a nedotknuteľná" náboženská skupina sa neustále (pravdepodobne oprávnene) obáva akejkoľvek kritiky alebo nebodaj "nenávisti" voči sebe...

Datum: 15.05.2018

Vložil: Jan

Titulek: přeloženo:

Plánují justičně vraždit všechny, kteří se "dopustí" jakékoli kritiky jakýchkoli nenávistných kultů a nenávistných projevů.
Chtějí prohlásit nenávist za posvátnou, slovně nedotknutelnou.

Přidat nový příspěvek