Makedonie vyhlásila výjimečný stav kvůli nárůstu utečenců a je připravena nasadit armádu.

21.08.2015 10:04

Makedonie vyhlásila výjimečný stav na jejich jižní a severní hranici kvůli nárůstu migrantů a uprchlíků, oznámilo ministerstvo vnitra. Zástupci země uvedli, že bude k vyřešení krize zapotřebí nasadit armádu.

„Očekáváme, že nasazení armády přinese dva požadované efekty- zvýší bezpečnost našich občanů v obou regionech a umožní komplexnější přístup vůči lidem vyjadřujícím svůj zájem o podání žádosti o azyl,“ uvedl mluvčí ministerstva vnitra Ivo Kotevski.

Kotevski také řekl agentuře Reuters, že „oficiální hraniční přechody doposud nejsou uzavřené,“ ale, že úřady mohou zablokovat nelegální cesty používané migranty a uprchlíky.

Tisíce přistěhovalců ve čtvrtek uvízlo v zemi mezi Makedonií a Řeckem, nedaleko makedonského mšsta Gevgelija. Odtamtud plánovali odjet vlakem na srbskou hranici a poté do Maďarska, kde by se dostali do Šengenského prostoru.

Nová skupina více než tisíce přistěhovalců čeká na hranici Makedonie a Řecka v blízkosti vlakového nádraží Gevgelija 20.srpna 2015. Foto: Ognen Teofilovski / Reuters

Nová skupina více než tisíce přistěhovalců čeká na hranici Makedonie a Řecka v blízkosti vlakového nádraží Gevgelija 20.srpna 2015. Foto: Ognen Teofilovski / Reuters

Do města byla vyslána pořádková policie, aby se pokusila obnovit pořádek uprostřed chaosu. Agentura Reuters poté oznámila, že se zdá, že se tok migrantů do městečka náhle zastavil.
Makedonie se stala hlavní tranzitní zemí migrantů směřujících z Řecka do více prosperujících zemí Evropské unie.

Makedonie ve středu varovala, že jim dochází vlaky pro přepravu tisíců syrských uprchlíků mířících směrem v Evropské unii, a vyzvala sousední země, aby jim pomohly v boji proti této alarmující situaci.

„Makedonská železniční společnost už nemá dostatečnou kapacitu pro převoz těch, kteří chtějí cestovat do západoevropských zemí,“ řekl vedoucí státní železnice Nikola Kostov pro televizní kanál Telma, ve kterém vyzývá sousední země, aby jim poskytly více vlakových souprav.

Problém se může ještě zhoršit možným příchodem tisíce lidí, kteří jsou evakuováni lodí z řeckého ostrova Kos na pevninu. Jen minulý týden přistálo na řeckých březích více než 21.000 lidí.

Zdroj

 

Diskusní téma: Makedonie vyhlásila výjimečný stav kvůli nárůstu utečenců a je připravena nasadit armádu.

Datum: 21.08.2015

Vložil: Iva

Titulek: Direktiva politikům a médiím shora

Ve sdělovacích prostředcích jsem zaregistrovala jasné otočení kormidla o 90° směrem k jednostranné propagaci "pomoci uprchlíkům". Jasný příkaz shora. Jenže ti, co si myslí, že mohou lidi manipulovat jako stádo prostřednictvím vystoupení v ČT se velmi mýlí. Budeme se bránit. Jestli ne hned, tak určitě hned po prvních incidentech s nelegálními agresory. My jsme hodní, trpěliví, ale také spravedliví. Padni komu padni. Pomůžeme, ale budeme se bránit agresi. Ať už politiků nebo nelegálů. Naši dědci za tuto zem neumírali zbytečně! K "výzvě" tentokrát "vědců" (kdepak máme herce?) se přidali 4 politikové - Bělobrádek, Diensbier, ministrině školství - 30+ let (+ slibná kariéra v politice, ha,ha,ha) a další, kterého jsem zapomněla - asi někdo z KDU - jo církev se třese na naše peníze ve formě nedobrovolné (naší) pomoci a ministerstvo školství připravuje další dotační programy na vzdělávání našich dětí...chápu..:))

Datum: 21.08.2015

Vložil: Quintus

Titulek: Re: Direktiva politikům a médiím shora

V první řadě vůbec nemělo k této situaci dojít. Je to pouze začátek problémů a lidského utrpení na obou "stranách". Tuto vlnu migrace někdo záměrně vyvolal nereálnými sliby inzercí na webových stránkách různých nevládek /nenesou za stav přeci odpovědnost, ony přece jen pomáhají/. Jak bylo prokázáno jsou to NGO z USA, čili prodloužená ruka administrativy ve Washingtonu. Brusel k tomu přistupuje se zjevnou impotencí způsobenou lokajskou neschopností se vzepřít direktivám z USA. Stejně tak se zachoval v případě agrese v Libyi, Sýrii, předtím v Iráku a Afghanistánu. Nyní zjevně hodlá uvrhnout do chaosu celý kontinent. Otázka zní proč? Odpověď se nabízí sama: Zavedení diktatury pomocí legislativních kroků vůči odpor projevujícím obyvatelům, který umožní a legalizuje formu fašistické vlády, kontroly a zavírání opozice, odůvodní zbrojení a válku například proti Ruské federaci atd...

Datum: 21.08.2015

Vložil: Quintus

Titulek: Re: Re: Direktiva politikům a médiím shora

Jen tak mimochodem: Zhruba před měsícem se sešly "elity" na dalším Bilderbergu v Rakousku. Jaké cíle pro nejbližší období si stanovily?

Přidat nový příspěvek