Lichva jako cesta k politické moci.

02.08.2015 17:36

I když jim dluhy značně rostou a země je se otřásá válkou, Kyjev dostane od Mezinárodního měnového fondu půjčku v hodnotě 17,5 miliardy dolarů. Výměnou za to MMF od Kyjeva očekává reformy ekonomiky.

Pomocný program MMF ná trvat čtyři roky. Kyjev bude peníze dostávat postupně výměnou za reformy, které mají „poslat ekonomiku na cestu k uzdravení a posílit veřejné finance.“

Půjčka odhaluje další pokrytectví MMF, který tvrdí, že bude půjčovat zemím, které s vysokou pravděpodobností dluh splatí. Jenže ekonomická situace Ukrajiny je katastrofální. Národní dluh země v poměru k HDP dosáhne tento rok 135 procent. Oproti loňským 70 procentům se dluh zdvojnásobí. Pravděpodobnost, že Ukrajina peníze splatí, je stejně jako u Řecka minimální.

Z tohoto důvodu Kyjev mezinárodní věřitele požádal, aby odepsali 40 procent dluhů. Věřitelé v čele s americkou investiční firmou Franklin Templeton souhlasil s odepsání pěti procent. MMF tvrdí, že následující čtyři roky bude Kyjev muset soukromým věřitelům zaplatit 15,3 miliardy dolarů.

Zdroj

Diskusní téma: Lichva jako cesta k politické moci.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek