Konec Merkelové: Logický a fatální konec politka, který byl dosazen současnými strukturami moci, protože vyhovoval dvěma parametrům: Vydíratelnosti a říditelnosti.

06.11.2015 10:09
Konec Merkelové není nějakým náhodným selháním tváří v tvář nějaké "nečekané události" typu migrační krize. Je to logický a fatální konec politka, který byl dosazen současnými strukturami moci, protože vyhovoval dvěma parametrům:
- Vydíratelnosti.
- Říditelnosti poskytováním in-side informací.
K těm strukturám moci (abych se nemusel rozepisovat) podrobněji, viz:
Osobní tragédie Merkelové je v tom, že se nechala vydírat a včas nerezignovala. Selhání je částečně morální povahy (držet se u moci, pokud to jde, protože "kdokoli jiný by to dělal ještě hůř"), částečně projevem nedostatku racionality a sebereflexe (která jí neumožnila rozpoznat, že je řízena poskytováním takových in-side informací, které již postrádají jakoukoli logiku a oporu v realitě). Pokud si připomeneme, jak to všechno začalo (po vzniku ukrajinské krize), můžeme sledovat krok za krokem, jak začal rozklad její osobnosti a její přeměna v zombii. Bylo to o něco málo víc než před rokem. Tak se pojďme podívat, jak to probíhalo. K tomu využiji sérii blogů, které jsem od té doby napsal (vybírám z nich jen to nejdůležitější, z blogů cituji menším písmem, citace z převzatých materiálů dávám proloženě)). Poučné a smutné. Doufám (stále ještě), že se z toho Zaorálek poučí. Tady je to v chronologickém sledu.
18.10.2014
 
MERKEL – EINE KERRYERENDE
Pomalu si blíží konec kariéry Angely Merkelové. V takovém období se politik většinou snaží o to, aby po něm zůstalo něco dobrého, něco, co by mu přineslo trvalou úctu. Německá kancléřka se však chová proti této logice a v závěru své politické dráhy předvádí spíše KERRYÉRU než KARIÉRU. Politiku plné podbízivosti hrám, které rozehrály určité vlivové skupiny v USA, jež ovládly prezidentskou administrativu této země a vtahují svět do globálních konfliktů.
Merkelová dlouho odolávala. Dokonce ještě po sestřelení malajsijského letadla, kdy na vrcholné evropské schůzce byla vyvolána "zvláštní atmosféra", které někteří evropští politici včetně Zaorálka podlehli (jak sám přiznává), zastávala poměrně racionální stanovisko.
Nyní Merkelová představuje politiku těch, co nevidí a neslyší, nechtějí vidět a nechtějí slyšet. Politiku plné podbízivosti vůči dobrodružstvím připravovanými zdegenerovanou strukturou systému moci v USA. Hrozí jí, že vejde do dějin jako člověk, který přivedl svět na pokraj zničující světové války, který otevřel v EU dveře pro vzkříšení nacismu (přes podporu ukrajinského genocidního nacionalismu), který zahájil proces rozpadu EU.
26.8.2015
K událostem v Heidenau (malý kousek od našich hranic) – debakl Merkelové "převyprávěný" unisono "našimi" sdělovadly
Předně: Nebylo to "několik desítek", ale několik tisíc. Za druhé: Nepodařilo se vytvořit pozitivní klaku, ačkoli k tomu bylo vynaloženo velké úsilí. Za třetí: Nápadně to připomínalo Štěpánův debakl v ČKD ("Nejsme děti!" – "My jsme ta banda!")
"V Německu nelze tolerovat, aby lidé snižovali hodnotu jiných a odmítali pomoct potřebným, řekla po návštěvě ubytovny pro běžence v saském městě Heidenau kancléřka Angela Merkelová. V době její návštěvy protestovalo proti existenci zařízení několik desítek lidí, na kancléřku pokřikovali "vlastizrádkyně". Agresivní a xenofobní nálada vůči migrantům se v zemi v poslední době stupňuje."
29.8.2015
Nejen v této oblasti (uprchlické krize). Potřebujeme RESTART EU. Včetně plného odchodu garnitury vydíratelné USA na bázi globálního špiclování, kterou personifikuje MERKELOVÁ (což mě velmi mrzí, což zvyšuje rizika přežití a složitost nápravy).
1.9.2015
Současná merkelovská euroreprezentace selhává stejným způsobem, jako dubčekovská v Moskvě. Nechá se vydírat a ustupuje zlu. Přitom musí vědět, že současné organizované migrační vlny nejsou vybaveny disperzní logistikou, ale logistikou centralizovanou, že nejsou samy od sebe, ale že se jedná o dlouhodobě připravovanou akci.
9.10.2015
Za Merkelovou se lobovalo. Hodně. A na poslední chvíli:
Německá kancléřka Angela Merkelová je podle sázkových kanceláří největší favoritkou na zisk letošní Nobelovy ceny za mír. Dostat by ji mohla za své úsilí o řešení migrační a také ukrajinské krize.
11.10,2015
Politika servility Merkelové vůči k těm, co ovládli administrativu USA a prostřednictvím globálního špiclování spojeného s vydíráním i současnou reprezentaci EU, ohrožuje již nejen vztahy v Evropské unii, ale dostává do konfliktu se spolkovou vládou i jednotlivé spolkové země.
19.10.2015
Po Merkelové už Evropa nikdy (přinejmenším hodně dlouho) nebude, jaká byla. Merkelová je zajatcem politiky překrývání jedné lumpárny ještě větší, jedné stragédie ještě strašnější, jedné úrovně ztráty hodnot obětováním ještě základnějších. Základním způsobem mění podmínky odvrácení nejhoršího a obratu k nápravě na základě prokomunikování nezbytných reforem.
"Tvrdé kritice za svůj vstřícný postoj k migrantům čelila německá kancléřka Angela Merkelová na regionální konferenci své Křesťanskodemokratické unie (CDU) v saském Schkeuditzu. Podle účastníků debaty již velká část Německa nemůže ani slyšet slova Merkelové o tom, že to země zvládne. Další zase tvrdili, že zemi hrozí národní katastrofa, pokud bude příliv běženců pokračovat."
24.10.2015
Němečtí voliči odmítli formuli Merkelové "Německo je morální supervelmoc" a dávají přednost stabilitě a bezpečnosti, v souvislosti s čímž riskuje kancléřka ztrátu moci a osobní autority. Podle nedávných anket, dodal Vinocur, pouze 32% Němců souhlasilo s jejím výrokem, že Německo dokáže strávit masové přílivy syrských a iráckých muslimů
"Ekonom Karel Kříž je přesvědčen, že nejpozději příští rok na jaře bude dohodnuta rezignace kancléřky Angely Merkelové a teprve pak bude možné začít v Německu i v Evropě napravovat kolotoč s imigranty. Ten však už navždy zůstane jejím nezapomenutelným extremistickým a vykolejeným politickým odkazem. S odkazem na počínání Američanů na hranicích s Mexikem tvrdí, že ani Německo nezastaví imigranty jinak než střelbou a okamžitým vracením lodí zpět do Turecka, severní Afriky a Libanonu."
A CO BUDE DÁL?
 
RADIM VALENČÍK

 

Zdroj

Diskusní téma: Konec Merkelové: Je to logický a fatální konec politka, který byl dosazen současnými strukturami moci, protože vyhovoval dvěma parametrům: - Vydíratelnosti.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek