Když přichází povodeň, je podle mého názoru - pokud to jde, než začnem prchat - nejdůležitější pokusit se ji zastavit pytli s pískem a následně pak vodu odčerpat.

21.08.2015 10:02

Motto: Přichází povodeň, s tím se musíte smířit, tak ji využijme k zalévání kytek.

Část pořadu Události, komentáře na ČT 24 včera (17.8) věnovanou petici "akademiků" by měl shlédnout každý, kdo si chce udělat názor na současné dění a "účinkující" v něm. Vydržet těch 20 minut (od 10. po 29. minutu pořadu). Chce to trochu trpělivosti, ale opravdu to stojí zato. Zejména v kontextu obsahu petice o otázek, které při jejím přečetení vznikají, viz:

"Uprchlíci probudili akademiky?":

https://radimvalencik.pise.cz/2634-uprchlici-probudili-akademiky.html

Diskuse na dané téma začala v 10. minutě pořadu. Již to, že byla bez oponentů (dva zástupci signatářů - J. Sokol a J. Šlerka, ale nikdo, kdo by upozornil na některá slabá místa petice či širší kontext) je sice pro současnou Českou televizi příznačné, pořadu ani účinkujícím to rozhodně neprospělo. Zvlášť když se volalo po racionalitě, vnímání problému ze všech stran apod.

Vybírám z ní to nejdůležitější (obecné plky vynechávám), ale není toho moc:

14. minuta – největší perla pořadu z úst J. Sokola: "Když přijde povodeň, můžeme chodit s vlajkami a říkat, my ji nechceme. Ale tady je nějaká skutečnost, které se nezbavíme. To nelze odbýt emotivními výlevy. Téma pro politiky je, jak to udělat, aby vlasti vzkvétala." – K tomu bych dodal: Když přichází povodeň, je podle mého názoru, pokud to jde, než začnem prchat, nejdůležitější pokusit se ji zastavit pytli s pískem a následně pak vodu odčerpat. Díky za to přirovnání.

17. minuta – otázka příčin strachu ze strany moderátora. Odpověď – J. Sokol, mlžení ve stylu "strach je přirozená věc", ale měli bychom se mu bránit. J. Šlerka trochu líp – lidé mají strach, zda to (problém imigrace) stát zvládne, na tom, aby to stát zvládl, by měli politici pracovat víc, než na podněcování strachu.

23. minuta – J. Sokol – v Itálii testují, zda uprchlík lže či nikoli. Něco takového lze k rozlišení použít. Rozlišovat se musí.

Pořad trval do 29 minuty, tj. skoro 20 minut a byl myšlenkově naprosto prázdný s výjimkou toho, co jsem uvedl. Pokud tam někdo našel nějakou silnou myšlenku, rád si ji vyslechnu a budu revidovat svůj názor.

Zde je okaz na uvedený pořad (celé video):

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/video/

Snad jen poznámka na závěr:

Příklad s povodní od J. Sokola je dobrý. Ale z toho, co s J. Šlerkou předvedli, mám dojem, že se nám snaží namluvit toto: Přichází povodeň, s tím se musíte smířit, tak ji využijme k zalévání kytek.
Zdroj

Diskusní téma: Když přichází povodeň, je podle mého názoru - pokud to jde, než začnem prchat - nejdůležitější pokusit se ji zastavit pytli s pískem a následně pak vodu odčerpat.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek