Kdo se zajímá o dění v arabských zemích, ví, tyto země většinou řídili generálové a vojáci. Proč asi?

04.07.2015 14:35

Na serveru novinky.cz jsem četl tyto věty: „Evropa se nejprve musí kriticky podívat sama na sebe, změnit své zákony o udělování azylu a migraci, zvýšit počet legálních cest pro migranty, jak se dostat do Evropy například v podobě usnadnění zisku humanitárních víz a pravidel na sjednocení rodin, by mohla snížit počet migrantů, kteří se vydávají na nebezpečnou plavbu po moři.

V reakci na tyo žvásty mě napadá odpověď z úst „Pyšné princezny“: „Nic nemusí!“ Ale když už by některá země „musela“, pak by to měly především být země, jejich armády bombardovaly Jugoslávii, Libyi, anebo ve své pomatenosti podporují islámské rebely proti syrské legitimní vládě.

Kdo se zajímá o dění v arabských zemích, ví, tyto země většinou řídili generálové a vojáci. Proč asi? Rozhádané a vzájemně se nenávidící rodinné klany drželi tito vojáci pohromadě pevnou rukou. Jinak to nešlo. Bez pevné ruky bojují všichni proti všem.

Arabské země mají rozsáhlá území a mnohé z nich miliardové příjmy z ropy. Proč tam uprchlíci neutíkají? Dobře vědí, že by z nich udělali jejich bohatí souvěrci pouhé otroky bez nároku na občanství. A potom, tito mladí muslimové neutíkají tam, kde už území patří islámu. Utíkají do Evropy s cílem Evropu islamizovat a udělat tamním občanům peklo na zemi. Obyvatelé v Oslo, Malmö, Kodani, Berlíně nebo Marseille by mohli vyprávět.

Jiný pisálek napsal v novinkách.cz: „Měli bychom ukázat uprchlíkům přátelskou tvář. Zajímavé bude také sledovat, jak si budou počínat církve. Ty naše k otázce uprchlíků většinově mlčí. Tu největší, katolickou, zdá se, více zajímají otázky jejího majetku než ubožáci, kterým by měla „křesťansky“ nabídnout pomocnou ruku. Je do jisté míry pochopitelné, že křesťanské církve nemají úplně jasno, jak se stavět k běžencům, kteří jsou většinově muslimové, jenže právě to by pro ně měla být výzva hodná nejlepších tradic křesťanství.

Je zřetelné, že autor těchto vět církve „nemusí“. Přece dobře ví, že církve chtějí přijímat jen křesťanské uprchlíky, tzn. ty, kteří nepředstavují nebezpečí. Mají v tom jasno. Vědí, že muslimům korán zakazuje přátelit se s křesťany, zabíjet ne-muslimy, anebo z nich v nejlepším případě udělat občany druhé kategorie. Církve mají v paměti roky 732 a 1683, kdy se na poslední chvíli podařilo Evropě zachránit před islámským zotročením. Nesmíme zapomínat, že Turecko dodnes oslavuje dobytí Byzance v roce 1453 a následnou islamizaci Evropy. Ti, kteří horují pro muslimské imigranty, možná dostali dobře zaplaceno, nebo je jim judeo-křesťanská civilizace lhostejná.   Je-li pravda, že v letech 1968 a 1969 odešlo z Československa do zahraničí na 70 tisíc lidí, pak je také pravda, že tito emigranti nezakládali česká ghetta, ale často se úspěšně integrovali do společnosti hostitelské země.

S nadsázkou by bylo efektivnější, kdyby si Evropané a Američané vyměnili místo pobytu s Afričany. Přenechali by výsledky své práce těm chudým z Afriky a odešli kultivovat překrásnou Afriku. S největší pravděpodobnosti by Afričané přeměnili Ameriku během 50 let na území „duchů“, jak to provedli s Detroitem. A arabští muslimové? Ti by proměnili Evropu v Saharu.

Zdroj

Diskusní téma: Kdo se zajímá o dění v arabských zemích, ví, tyto země většinou řídili generálové a vojáci. Proč asi?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek