Kdo řídí americké tajné služby a proč má CIA v oblibě džihádisty?

12.08.2015 13:36

Poznávací znaky tu byly vždycky. Když byl John Owen Brenan, který pracoval jako zástupce poradce pro národní bezpečnost Baracka Obamy, jmenován do čela CIA, bývalý činitel agentury vzdělaný Jezuity přísahal na kopii Americké Ústavy, ne na bibli jako to dělali předešlí křesťanští a židovští ředitelé agentury. Brennan je také nejvýše postaveným americkým činitelem, který kdy navštívil posvátnou Mekku, takové privilegium mají jen velice zbožní muslimové a zvláštní hosté saúdského krále, který je „strážcem svatyň Mekky a Mediny.“

Brennan uprostřed devadesátkých let pracoval jako šéf stanice CIA v Rijádu a v roce 1999 se vypracoval na pozici šéfa štábu ředitele CIA George Teneta. Obama chtěl jmenovat Brennana ředitelem CIA už v roce 2009, jeho nominaci ale oponovali lidé ze CIA a z Kongresu. Důvodem pro jeho nejmenování mělo být Brennanovo zapojení ve „vylepšených vyslýchacích“ technikách použitých proti zadrženým vězňům po útocích z 11. září 2001, opravdové důvody jeho nejmenování ale stále zůstávají nejasné. Když Senát hlasoval pro Brennanovo jmenování v roce 2013, proti bylo 34 senátorů. Mezi nimi byl Rand Paul, který se pokoušel dělat obstrukce; Ted Cruz; Charles Grassley; Patrick Leahy; Mike Lee; Jeff Merkley; Bernie Sanders; a Richard Shelby. Barbara Boxerová nehlasovala. Co tito senátoři o Brennanovi vědí, zvláště Demorkaté, kteří se domnívali, že Brennan není na pozici vhodným kandidátem?

Je známo, že Brennan, už v Národní bezpečnostní radě a také i v CIA, zakázal pro popisování teroristů používat termín „džihádista.“ Preferuje termín „extrémisté.“ Teď se objevuje dostatečný důkaz o tom, že se Brennan překonvertoval na wahabbistický Islám a považuje se za „džihádistu“ nebo „svatého bojovníka.“ 

Nedávná odhalení poručíka Michela Flynna, bývalého šéfa Obranné zpravodajské agentury (DIA), že Obamova administrativa ignorovala hrozbu vzestupu Islámského státu, poskytuje další důkaz toho, že ředitelské křeslo v sedmém patře sídla CIA v Langley dnes okupuje saúdský a wahhabistický „Madžuský kandidát.“ Flynn řekl, že Bilý dům a stoupenci syrské vzpoury proti syrskému prezidentovi Basharu Asadovi ignorovali tajnou zprávu DIA ze srpna 2012 o vzestupu islámského chalifátu v Sýrii a Iráku a neudělali nic pro jeho zastavení. Flynn obvinění sdělil stanici Al-Jazeera, která se Flynnovu poznámku, že za vzestupem ISIS jsou zodpovědny USA, pokoušela zlehčit a zpochybnila Flynnovo prohlášení, že to USA posílaly zbraně salafistům, Muslimskému bratrstvu a Al-Kájdě v IrákuAl-Jazeera, financovaná katarskou vládou, přijala do svých pozic několik členů Muslimského bratrstva.

Brennan pendloval mezi Langley, Jeruzalémem a Rijádem, aby koordinoval zbraňové dodávky a další logistickou podporu ISIS a jejich spojencům v Sýrii a Iráku. WMR několikrát uvedl svědecká prohlášení ze Sýrie, Golanských výšin, irácké provincie Anbar a Iráckého Kurdistánu o převozu zbraní ISIS komandy CIA a Mosadu.

Pár týdnů před senátním hlasováním o jmenování Brennana na pozici ředitele CIA bývalý agent FBI John Guandalo odhalil, že se Brennan během působení v Rijádu skutečně překonvertoval na wahhabistický islám. Guandalo citoval Brennana, který údajně řekl, že „obdivoval veličenstvo Hádže.“ Hádž je muslimskou poutí do Mekky a je určená jen pro zbožné muslimy. Guandalo byl citován: „Pan Brennan se překonvertoval na Islám, když pracoval jako oficiální činitel ve jménu Spojených států v Saúdské Arábii.“ Webová stránka, která je financována CIA a Georgem Sorosem, Snopes.com, poznámku, že Brennan je wahhabista napadla a kontroverzi úplně ignorovala. Stejně jako Wikipedia.

Jeden z Brenanových podřízených u CIA, šéf agentury Counter-Terrorism Center (CTC), známý jako Roger, se překonvertoval na sunnitský islám. Tento fakt byl publikován deníkem Washington Post. Rogerova kariéra u agentury začala zhruba ve stejnou dobu, kdy se k ní připojil Brennan. Rodger, jehož pravým jménem je Michael A. D'Andrea, se připojil k agentuře v roce 1979, Brennan v roce 1980. Oba dva mluví plynule arabsky. D'Andrea dostal přezdívku Vlk.

Během studené války CIA financovala vznik buňky Muslimského bratrstva v Mnichově zvané Mnichovské Islámské centrum. Centrum rekrutovalo muslimské agenty CIA z německé turecké komunity. Tito Turkové byli také vášnivými pan-Turkickými nacionalisty, jejichž symbolem je vlk. Šedí vlkové Turecka, pravicová skupina, stála v roce 1981 za pokusem o zabití papeže Jana Pavla II. ve Vatikánu, operace měla obvinit z útoku Sovětský svaz a Bulharsko. Jedním ze šéfů Mnichovského centra byl Muhammad Abdel Karim Grimm, německý křesťan, který se překonvertoval na salafistický islám.

Dalším konvertitou v řadách CIA je Andrew Warren. V roce 2008 byl Warren, šéf stanice CIA v Alžíru, poslán velvylancem domů poté, co byl obviněn ze zdrogování a znásilnění alžírských muslimek. Před útoky z 11. září 2001 Warren, který mluví plynule šesti arabskými dialekty a perštinou, CIA opustil a šel pracoval pro Citigroup v New Yorku, do CIA se po útocích ale vrátil. V roce 2010 dostal 65 měsíční trest vězení za násilné sexuální chování v Alžírsku a nezákonné držení zbraně v Norfolku. Byl shledán vinným ze dvou obvinění, žalobci se ale rozhodli ho neodsoudit za znásilnění, za což by vyfasoval doživotí. Rozsudek byl o dva roky vyšší než požadovali žalobci. WMR se od dobře umístěného zpravodajského zdroje dozvěděl, že novinář magazínu Rolling Stone Michael Hastings, kterýzemřel při podezřelé autonehodě v Beverly Hills v roce 2013, připravoval zprávu o Warrenovi a Brennanovi. Bylo to tři měsíce poté, co se Brennan stal ředitelem CIA. Wikipedia nesprávně označuje Warrena za křesťana.

Zdroj

Diskusní téma: Kdo řídí americké tajné služby a proč má CIA v oblibě džihádisty?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek