Kdo nám utáhne smyčku?

19.08.2015 09:14

Někdy v daleké budoucnosti, pokud bude existovat svoboda projevu, si možná ono krátké období, v němž právě žijeme, vyslouží označení posttotalitní i pretotalitní.

 

V roce 1989 začaly země střední a východní Evropy setřásat sovětské jařmo, ale pod maskou boje proti terorismu, praní špinavých peněz a ilegální migraci se nyní chystá další jařmo. Píše na svém blogu Erik Best.

Jde o globální fenomén, který je nejvíce zřejmý ve Spojených státech, ale jeho stopy nacházíme i v České republice ve formě dotěrných systémů daňových hlášení a rázných zákroků proti „nenávistným“ výrokům.

Současný korupční skandál České pošty můžeme nepochybně vnímat jako pouhý závod v kydání špíny před nadcházejícími krajskými volbami, avšak má i hlubší rozměr. Kdo bude ovládat českou policii v době, kdy se kolem krků obyvatel Západu utahuje jařmo? Budou to gauneři ve službách Milana Chovance, nebo někoho jiného? Ptá se Erik Best.

Patnáct zásadních otázek spojených s možnou kriminalizací České pošty 

Bezpečnostní radu státu bude jednat o kauze Česká pošta

Kvůli kauze České pošty se ve čtvrtek po jednání vlády sejde předsednictvo Bezpečnostní rady státu . Informoval o tom mluvčí vlády Martin Ayrer. Premiéra Bohuslava Sobotku o schůzku předsednictva Bezpečnostní rady státu v neděli požádal ministr vnitra Milan Chovanec.

"Důvodem je ohrožení ekonomických zájmů státního podniku Česká pošta a rovněž s tím související pokus destabilizovat pomocí zpravodajsko-bezpečnostních prostředků situaci v resortu ministerstva vnitra," informovala  mluvčí ministerstva Lucie Nováková.
 

 

Diskusní téma: Kdo nám utáhne smyčku?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek