Kdo financuje evropské proimigrační think-tanky a neziskovky? Ukázalo se, že islamisté!

23.10.2015 09:00

Brookings Institution patrí v USA medzi popredné ľavicovo-liberálne think-tanky. Je šíriteľom ideológie neomarxizmu a napríklad v súvislosti s utečeneckou krízou, autorom neomarxistického konceptu "morálnej povinnosti Európy" pomáhať imigrantom. Brookings Institution reprezentuje to, čomu hovoríme "morálny gýč v politike". Avšak maska spadla a dnes je jasné, že je financovaný islamistickými režimami a vládami z Blízkeho Východu. To, čo sa roky šepkalo, že ľavicoví liberáli sú finančne prepojení s moslimskými finančnými zdrojmi, sa dostalo pred americký kongres. Proimigračná propaganda sa opäť zrútila.

 
Qatar's Foreign Minister Khaled al-Attiyah, listens during a joint press conference with German Foreign Minister Frank-Walter Steinmeier, in Doha, Qatar, Sunday, June 1, 2014. (AP Photo/Osama Faisal)

Brookings Institution – jeden z najväčších neomarxistických a ľavicovo-liberálne orentovaných think-tankov v USA, sa dostal pred vyšetrovací výbor Kongresu, pretože prijíma milióny dolárov od zahraničných vlád, vrátane Kataru a Spojených arabských emirátov. Dokumenty sa podarilo získať Washington Free Beacon, ktorý o tom zároveň podrobne informuje.

Zverejnenie údajov bolo možné len na základe nedávno prijatého zákona, ktorý rozšíril a upresnil už platný americký zákon FARA, a zároveň nariadil  povinnosť vypovedať subjektom pred vyšetrovacím výborom kongresu. Najmä ak sa vyskytnú nezrovnalosti či konflikty vo financovaní ich činnosti v dôsledku prijímania darov zo zahraničia.

Vďaka tomu sa neomarxistický think-tank Brookings  Institution dostal pod  intenzívnu kontrolou. Podľa reportérov hlavne za to, že konečne musel zverejniť pôvod veľkého množstva hotovosti, ktorú dostal od vlád Blízkeho východu.

V praxi viedlo toto evidentné prepojenie  k obvineniam, že prominentní autori inštitútu propagandisticky a účelovo skresľujú analýzy, aby niektoré blízkovýchodné vlády vyzerali dobre.

Vzťah think-tanku s Katarom získal osobitnú pozornosť vzhľadom k vzťahom tejto krajiny s teroristickou skupinou Hamas, či pokračujúceho financovanie rôznych teroristických subjektov.

Oznámenie, ktoré je uvedená v Kongrese,  svedčío tom, že Brookings dostal takmer 15 miliónov amerických dolárov z veľvyslanectva Kataru v priebehu rokov 2013 až 2015.  Brokings tiež udržuje v Katare (kde slobodne pôsobí Hamas) svoje kancelárie.

Počas vyššie uvedených rokov dostal think-tank  ďalších 1.920.000 dolárov aj z veľvyslanectva Spojených arabských emirátov.

Niekoľko miliónové dolárové injekcie dostal tiež od  nórskej a švédskej vlády. Centrálne velenie USA (CENTCOM) inšitútu tiež daroval viac ako 250.000 dolárov.

Tieto svedectvá vyplávali na povrch vďaka kongresovému vypočutiu zo 17. septembra 2015, kde  Suzanne Maloney , vedúca pracovníčka Brookings Institution, ponúkla svedectvo o vzťahu Iránu a teroristickej skupiny Hizballáh.

Správy ďalej ukazujú, že, okrem miliónom  od zahraničných darcov, Brookings dostával aj pravidelné dotácie od Obamovej administratívy.

Josh Block, generálny riaditeľ projektu Izrael, povedal, že nové pravidlá zverejňovania sú nevyhnutné pre transparentnosť.

“Dôvod, prečo sme podporili túto zmenu  je, že americký ľud si zaslúži vedieť, ktoré zahraničné vlády platia milióny dolárov a ovplyvňujú americkú politiku tým, že financujú týchto ” nezávislých odborníkov “. Obzvlášť, ak ide o krajiny ako je  Katar, s dlhými, špinavými záznamami o podpore terorizmu proti Američanom…,” povedal Block.

“Až doteraz boli potenciálne konflikty záujmov a motívy  financovania “odborníkov”  úplne skryté pred našimi pohľadmi,” dodal Block.

“Tento druh transparentnosti je dobrou správou pre vecí verejné. Oceňujeme tých v Kongrese, ktorí prijali toto pravidlo v otázkach zahraničných záležitosti a národnej bezpečnosti a chceli by sme vidieť jeho rozšírené použitie v iných výboroch, v oboch komorách Kongresu USA.” – dodal na záver pre Washington FreeBeacon Block.

Peter Králik

 

Zdroj

 

Diskusní téma: Kdo financuje evropské proimigrační think-tanky a neziskovky? Ukázalo se, že islamisté!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek