Je Anděl Páně 2 pohádka?

24.12.2017 17:37

ČT1 dnes v 19 hodin plánuje odvysílání "pohádky" Anděl Páně 2, tedy jednoho z klenotů vytvořených současnou propagandou, od které by se bývalý režim mohl učit, neboť zajistila návštěvu více než milionu diváků v kinech. Této propagandě jsem podlehl i já, a tudíž rád poskytnu několik informací oněm devíti miliónům, které by ji měli shlédnout v televizi. A zcela jistě se připojí i mnoho diváků, kteří ji viděli v kině a nepochopili oč se jedná. Tento film je více generační, na principu, že jej musí vidět několik generací současně, aby si vyměnili názory a film pochopili jako celek. Polovina diváků (děti) v kině nepochopila velkou část, třetina (mladiství) nepochopila další část a zbytek nepochopil, kde se vzal v kině na tomto filmu. Ale je zřejmé kam bude směřovat Anděl Páně 3.

Takže několik informací k filmu.

Děj začíná 5.12.0010 (podle věku Ježíška), kdy se z kocoviny probírá Petronel, který hlásí, že včera, tedy 4.12. trénovali na Silvestra. Do děje samozřejmě zasahuje i Uriáš, tedy hlavní postavy AP1. Poté co je nám představena opět svatomartinská husa a další figurky se dostáváme na Zem v honbě za jablkem, ze stromu poznání - což je podobný plod jako ve filmu Sexmise, kde je posvátná jabloň v rezervaci.

Na Zemi jsou skutečně dávné doby, neboť kam oko dohlédne je sníh a nikoliv hnědozelený blátivý porost. Ve městě kam přicházejí panuje středověk až novověk, možná podle okolností 19.století - takže teorie relativity je potvrzena. Po setkání s majorem kriminálky Anděl, který si přivydělává jako Anděl v mafiánském mikulášském spolku, konečně nacházejí praktické uplatnění jako anděl a čert chudé a osamocené Mikulášky. Poté co se seznámí s její maminkou, tak začíná milostná avantýra, kde vítězí zručný Uriáš, ale své vítězství nedotáhne do konce, i když by maminka nebyla proti. Nakonec vše dobře dopadne, jablko, které se postupně dostane do ruky hlavního padoucha - majitele krejčovství, a zaměstnavatele maminky, se vrací do rukou Andělů a v těžké kritické chvíli, kdy se z maminky a dcery stávají bezdomovkyně se objevuje hlavní kladný hrdina, párkař - který je bere k sobě, takže mají zázemí i co jíst - tedy minimálně párky.

Pokud se jedná o pohádku, tak proč hlavní a nejspíš jediný kladný hrdina se ve filmu jen několikrát mihne, nejspíš nemá ani jméno, tedy je pouze "párkař" a herec není v hlavních titulcích? Milostný souboj ve filmu nechápe nejspíš kde kdo, takže je nutný komentář pro nejmenší, ale smysl je nejspíš v tom, že je to příprava na třetí pokračování, které již bude bez zábran a bez závoje...

 

 

Zdroj

Diskusní téma: Je Anděl Páně 2 pohádka?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek