Jde to.

15.05.2018 14:39

Maďarská vláda se chystá ještě více zpřísnit sporný návrh zákona zvaný „Stop Sorosovi“, který má mimo jiné zavést tvrdší pravidla pro činnost nevládních organizací. Navrhovaný zákon by umožnil například zakázat libovolnou organizaci aktivní v oblasti imigrace, která by znamenala hrozbu pro stát.

Pro vládnoucí stranu Fidesz to nyní nebude velký problém, protože spolu s koaličními křesťanskými demokraty si po nedávných volbách v parlamentu udrželi dvoutřetinovou většinu potřebnou ke schvalování ústavních zákonů.

Orbán se schvalováním uvedeného zákona, přezdívaného „Stop Sorosovi“, záměrně čekal na volby, aby věděl, jak moc tvrdě může být návrh tohoto normativního aktu nastaven. 

Připravovaná norma má být namířený proti nevládním organizacím financovaným ze zahraničí. Zejména proti těm, které podporuje americký miliardář maďarského původu George Soros. Orbán ho viní z politického vměšování a z aktivní podpory masové imigrace do Evropy.

Navrhovaný zákon by měl například umožnit ministrovi vnitra zakázat kteroukoli nevládní organizaci působící v oblasti imigrace, jež by mohla představovat „hrozbu pro národní bezpečnost“. Počítá se rovněž se zavedením 25procentní daně na zahraniční dary pro organizace, které podporují migraci.

„Potřebujeme tvrdší návrh, než je ten, který byl parlamentu už předložen,“ prohlásil v pondělí podle agentury Reuters Rogán v parlamentním výboru. Žádné podrobnosti ale v této souvislosti nesdělil.

 

 

Zdroj

Diskusní téma: Jde to.

Datum: 16.05.2018

Vložil: dit

Titulek: Přítomnost v Evropě

Zatimco na Slovensku, cituji: Ministerka vnútra Saková (nominantka SMERu) predložila do NR SR na schválenie novelu zákona o azyle, v ktorej výrazne posilňuje postavenie mimovládnych organizácií, ktoré pomáhajú cudzincom dostať sa na Slovensko.

Tým sa vytvára veľmi nebezpečné puto medzi mimovládnymi organizáciami, ktoré presadzujú príliv cudzincov do Európy (aj na Slovensko) a medzi cudzincami, ktorí budú takéto mimovládne organizácie vyhľadávať za účelom svojho príchodu do Európy. ĽS Naše Slovensko sa postavila razantne proti tomuto návrhu zákona.
https://www.slovenskeslovo.sk/o-com-je-rec/1472-vlada-uvolnila-azylovu-politiku-pre-cudzincov

Přidat nový příspěvek