Jaroslav Šonka píše pro Sudetendeutsche Zeitung o Národní domobraně.

05.08.2017 18:10

Ohrožená země?

 

„Nationale Heimwehr“

 

„Národní domobrana“, tedy „Nationale Heimwehr“,  je v České republice již déle existující  seskupení, které udržuje fašistickou ideologii a operuje s kulisou údajného ohrožení země.

Nedávno tam byla debata o „dobrovolných strážcích“ v Krušných horách, kteří by měli hlídat, aby se žádní „migranti“ z Německa nedostali do země, i když víme, že uprchlíci nejsou tak hloupí. Nyní začnou bezpečnostní orgány seskupení pozorovat. Na jejich internetové prezentaci je uvedena široká škála hrozeb, které jsou založeny na současných předsudcích české společnosti: vlna uprchlíků je vyvolána a řízena, ohrožuje nás a ničí naši identitu. Tato iniciativa si klade za cíl podporovat „autonomní“ následovníky, kteří získají na vlastní náklady zařízení a vybavení, včetně zbraní, a poté předloží společné představy. Rozsah, v jakém zákon povoluje Čechům zbraně, vděčí za svou existenci ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (SDZ 28/2017), a bude rovněž využíván „Národní domobranou“.

K nepřátelské image tohoto seskupení či vojska patří i „vnitřní nepřítel.“ Na svých webových stránkách je „Národní domobrana“ apolitická. To ukazuje vlastní znak. Ukazuje velmi zvláštní druh lásky k vlasti tohoto seskupení a mluví o bezpečnosti českých občanů. Ale také nabízí vzdělávací kurzy pro členy a vojenský výcvik, důležitý pro obranu proti útočníkům.

Pozorovatelé se diví, kde vlastně nebezpečí jsou, a že vlna uprchlíků v České republice není viditelná. A na co máme policii? Aktivisté seskupení se snaží být atraktivní, ale neodkazují na historické předchůdce. Z hitlerovského Německa, z Mussoliniho Itálie, z Frankova Španělska, ze Stalinova Sovětského svazu a z Rudé Číny, jsou takoví poskoci totalitních vládců známi. A dávají se dohromady dlouho předtím, než uchopí moc. Ve skutečnosti chrání svůj národ proti znalosti jeho vlastní historie.

 

Jaroslav Šonka, Sudetendeutsche Zeitung, 28.7.2017, str. 1, 2

 

ČNL

 

Q.S.

Čí poskok je pan Šonka? Jemu podobní jsou v historii také známí...

Ve znaku smyčku a roubík...

Ještě před rokem nás bavil svými fejetony o skvělé integraci muslimů v západní Evropě.

Dnes baví čtenáře Sudetoněmeckých novin demagogickými žvásty o dění v České republice.

Diskusní téma: Jaroslav Šonka píše pro Sudetendeutsche Zeitung o Národní domobraně.

Datum: 08.08.2017

Vložil: Fuchs

Titulek: Prosě Henlainovo sluníčko

Pokud budou tupouni jako vykladači vztahů mezi námi co jsme ze sudet,nikdy se s Němci ve vztazích nesrovnáme.Kopněte do prdele tyto dobrosery a budeme zase v pohraničí jedna rodina.

Datum: 05.08.2017

Vložil: SamTingWong

Titulek: Pan Šonka

je zřejmě jedinec se sníženou inteligencí. Policii má i Německo a Švédsko a speciálně ve Švédsku už policie žádá o pomoc, protože situaci nezvládá.

Přidat nový příspěvek