Imigranti by se měli umísťovat do obytných čtvrtí, kde bydlí střední třída?

30.07.2015 09:01
Podle německého sociologa Jürgena Friedrichse by se imigranti měli rozmísťovat do obytných částí, kde žije střední třída. Živnostníci, řemeslníci a manuálně pracující, nezaměstnaní a sociálně deprivovaní občané se prý cítí více etnicky, sociálně a pracovně ohroženi, a brzy by s imigranty vyběhli. Naprotitomu zajištění lidé ze střední střídy si hned nechtějí dělat problémy, část z nich se nejdřív snaží vidět věci pozitivně a je pro ně svůdné věřit laciným slibům politiků, takže se hned necítí imigranty ohroženi a jsou tak tolerantnější. Imigranti by tudíž podle Fridrichse měli být stěhováni do měst. Kam pak půjdou kvalita života a ceny nemovitostí lze snadno odvodit z příkladů v západní Evropě.
 
Ať na objednávku či nikoli, Fridrichs má však do jisté míry recht. Je ovšem také předvídatelné, že jakmile politici ztratí důvěru střední třídy, už je nic nezachrání. Jenže za situace, kdy podle průzkumů má 77% politiků za to, že situace s náporem imigrantů není podle nich v dohledném horizontu řešitelná, se dá předpokládat, že přistoupí na vabank se střední třídou.
 
Většina politiků se totiž utěšuje a vzájemně hecuje, že společnost ještě není imigranty saturována na kritickou mez, a že tak další přijímání imigrantů je stále možné. Naopak drtivá většina občanů tento jejich názor nesdílí. V Německu, stejně jako v ČR.
 
A vládnoucí zarputilé nomenklatury, které již hájily jen své úzké partikulární, popř. cizorodé a protinárodní zájmy nakonec začasté skočily u toho, že poslaly proti svým občanům policiejní složky jako při Sametové revoluci, jako na Majdanu a jinde. Jednou to přece vyjít musí… Anebo se pak zas budou policajti občanům za způsobené bezpráví omlouvat? Ovšem z historie nedávné i vzdálené víme, že následky takového zásahu jsou politicky a sociálně „sametově“ zhojitelné jen po rubikon, než – nedej Bože - teče krev.
 
Ilustrační snímek, již se chystají na přidělení do naších domovů

Diskusní téma: Imigranti by se měli umísťovat do obytných čtvrtí, kde bydlí střední třída.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek