Hrobníci demokracie jménem ČSSD.

25.04.2018 19:02
Staré keltské přísloví pravilo, že kdo chce hlavy stínat, musí mít ostrý meč. Platilo to jako pořekadlo pro spravedlnost v osadách a oppidech a veskrze to znamenalo, že není viny bez důkazů.
 

Jenže v případě snahy ČSSD o ovládnutí české politické scény se to dá nyní interpretovat tak, že pokud chci vládnout, musím mít podporu. A já se zeptám čtenářů a ptám se i sám sebe, má ČSSD takovou podporu, aby mohla klást takové podmínky jako například tyto v tomto článku ze serveru Novinky.cz?

Dle mého skromného názoru se ČSSD tímto pěkně odkryla a to vyjádřením, cituji:


"Pokud ANO nekývne na všechny požadavky, jednání o vládě padá, potvrdili Právu místopředsedové Martin Netolický a Roman Onderka.
„Je to komplex podmínek. A pokud nebude splněna byť jedna podmínka, tak my jako suverénní politická strana do vlády nepůjdeme. Ať se pak ANO s plnou odpovědností opře o extremisty zleva i zprava,“ řekl Právu Netolický s narážkou na KSČM a SPD."

Tudíž, jejich cíl je naprosto jasný, odstranit hnutí, kterého se bojí nejvíc a uzurpovat si vládu, která neodpovídá naprosto jejich mandátu od voličů.

A jak toho docílit?

Jednoduše, zaprvé stanovit podmínky, přičemž rovnou deklarují, že buď splníte vše nebo nebude nic. Za druhé, opřít to o výhrůžku, že odmítnutím padá i možnost vlády a Babiš bude opět tam kde byl a aby toho nebylo ještě málo a zamezilo se případně tomu, že se opravdu opře o SPD, mediálně a veřejně mu pohrozit, že "když ne s námi, tak jedině s extremisty" což ve výsledku vlastně znamená, že tím veřejnosti chtějí dát najevo, že oni jsou ta správná volba a ti slušní a jediná možná, slušná strana za kterou se nebude muset Babiš stydět. Co na tom, že SPD nic z toho proklamovaného extremismu, kterým stále šermujou zatím nepředvedla? Co na tom, že údajná nekompetence jejich členů ve vedení výborů a komisí se dosud ani okrajově nepotvrdila? Co na tom, že prohlašují v případě odmítnutí podmínek KSČM za levicové extremisty, přičemž by jim v případě přijetí jejich podmínek podpora od té samé extremistické KSČM až tak nevadila? Co na tom, že např. Piráti, kteří se ve veřejném sektoru opírají často o členy skutečně extremistické a ultralevicové Antify jim ani zbla nevadí?
Je vidět, že ČSSD šla prostě z bláta do sr....řídkých výkalů a vůbec jim to nevadí, naopak, oni se v tom vyžívají.

Tak trochu mi to připomíná Sudetendeutsche Partei a Konráda Henleina těsně před válkou. Jako by ČSSD byla jen součástí mlýnských kol, mezi kterými se má rozdrtit předně opěrný bod (tedy SPD) a pak samotná pevnost (v tomto případě ANO). Vypadá to tak, že metou cestičku buď svou vlastní k ovládnutí politické scény formou vydírání vítězné strany nebo k destabilizaci vlády, kterou při případném vypršení lhůty prezidenta Zemana, tj. 6. června bude onen nucen pověřit sestavením vlády někoho jiného, případně dojde na třetí pokus, který je ale na předsedovy PS. Nepochybuji o tom, že by předseda PS Radek Vondráček jmenoval někoho dalšího z hnutí ANO, pravděpodobně dlouho proklamovaného Richarda Brabce. Ale to je právě patrně ten moment, na který demagogický kočkopes s názvem Demokratický blok čeká. V tom případě by se totiž odstranila překážka jménem Andrej Babiš a v tu chvíli by se naskočilo do vyjednávání o vládě po hlavě a tím by strany s minimálním mandátem byly jako na koni a zábrany by patrně ztratila i ODS. Piráti by se o tom do konce volebního období dohadovali a pak by vydali prohlášení, že si počkají na výsledky dalších voleb. Od nich už ani žádnou aktivitu nečekejme. No a to už by vznikla vláda za všeobecné podpory kde by se mohlo dál vesele krást, lobbyngařit a zajišťovat trafiky pro své známé a příznivce.

A co volby? ptá se běžný občan.

Co by, nic, proběhli, všechny vládní strany jsou v poměrném zastoupení, domělé extremisty z SPD jsme izolovali aby nám do toho nechtěli moc kecat a ti levicový extremisté? Ti nám nevadí, protože aspoň mlčí a jen přihlíží. Nakonec kompromisem bude to, že se radši neudělá nic krom toho, co přijde z Bruselu, jako vždy. A to je také demokratické, ne?


Dosud jsem byl odpůrcem předčasných voleb, ale nyní si přeji, aby tato koalice skutečně padla až na samé dno a předčasné volby se uskutečnily, protože s ohledem na směr takových jednání jsem si jist, že rozdání nových karet pošle značně vypočítavé a nebojím se říct až těžce vyčůrané strany, jako je právě ČSSD, TOP 09 i STAN do propadliště politických dějin, tzn. pod 5% podpory. A pokud ne, možná by se měli občané profackovat a tentokrát jít demonstrovat ne proti tomu nebo onomu, ne upozorňovat na extremismus SPD, který se nekoná, ale za opravdové zachování demokracie, za zachování toho, čemu se říká politická soutěž, protože tohle je jí na hony vzdálené. Tomuhle se říká jen prospěchářství. Touha po moci je holt věčná....

 

 

Diskusní téma: Hrobníci demokracie jménem ČSSD.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek