Havlisté chystají "tyrkysový majdan" v Praze. Tyrkysová revoluce, pochod na Národní třídu, palachiáda....

09.01.2018 17:08

Z médií:

 

Kandidát Fischer uspořádá pro příznivce setkání v Praze

 

Kandidát na prezidenta Pavel Fischer uspořádá dva dny před volbami setkání s příznivci v centru Prahy. Několik set lidí se s ním setká v klubu Rock Café, další se sejdou na náměstí Jana Palacha. Fischer se svým týmem to řekli na tiskové konferenci. Fischer zároveň zkritizoval nezveřejnění zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o Čapím hnízdě. Vyzval prezidenta a svého protikandidáta Miloše Zemana, aby se do případu vložil.

"Děje se tu něco vážného, proto jsem se obrátil na prezidenta," řekl Fischer ke kauze Čapí hnízdo. Považuje za skandální, že úřady zprávu OLAF nezveřejnily. Zeman se podle něj může obrátit na ministryni financí Alenu Schillerovou, aby mu o zprávě podala informace.

Fischer již v minulosti Zemana v dopise vyzval, aby vstoupil do volební kampaně. Dnes na tiskové konferenci otevřel dopis, který mu jako odpověď zaslal prezidentův kancléř Vratislav Mynář. Uvádí v něm, že Zeman se zavázal kampaň nevést, a setkání proto odmítl.

Fischerův tým si chválí podporu, které se mu dostává při návštěvách českých měst, nazývají ji "tyrkysovou revolucí" podle ústřední barvy Fischerovy kampaně. Poslední dny před pátečním a sobotním prvním kolem voleb stráví Fischer debatami v médiích s ostatními uchazeči o Hrad. Oproti ostatním kandidátům plánuje ale také větší setkání se svými voliči a příznivci. Ve středu je pozval do Rock Café na pražskou Národní třídu. Kapacita byla podle Fischerova týmu naplněna během několika hodin, další souběžné setkání proto naplánovali na nedaleké náměstí Jana Palacha. Fischera by na něm měla podpořit například kapela Zrní, řekl Jakub Husar, který má podobu kampaně na starosti. Následovat bude pochod na Národní třídu.

Fischer v minulosti působil na Pražském hradě v týmu prvního českého prezidenta Václava Havla. Jeho jméno se rozhodl v přesvědčování voličů také využít a tento týden zveřejnil dosud nepublikované záběry Havla, na kterých je také zaznamenán. Podporu mu na videích vyslovila řada dalších osobností včetně bývalého předsedy vlády Petra Pitharta, zpěváka Davida Kollera, sociologa Fedora Gála, biskupa Václava Malého nebo finalistu minulých prezidentských voleb Karla Schwarzenberga.

 

Zdroj

 

Q.S.

Jako správní demokraté, humanisté atd.... se budou pokoušet vyvolávat občanské nepokoje a "tyrkysovou revoluci" ze strachu o ztrátu privilegovaného postavení. Nedemokratická diktatura menšiny jako když vyšije. To bude vytí v Bakalovizi a sorosovských doupatech. K čemu volby, že?

Přijedou i sorosovské úderky z Berlína a bojůvky z Banderistánu? Červené karty zdarma?

Páter Halík s biskupem Malým posvětí dlažební kostky a molotovovy koktejly? Zahraje a zazpívá k tomu David Koller? Strýc Brady přijede taky?

Jen se vybarvujte...

Diskusní téma: Havlisté chystají "tyrkysový majdan" v Praze. Tyrkysová revoluce, pochod na Národní třídu, palachiáda....

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek