Google přijal 10 000 cenzorů, aby „zlikvidovali“ nezávislá média. Začalo odpočítávání alternativy?

04.01.2018 14:15

Společnost Google posiluje svou válku proti nezávislým médiím tím, že najal 10 000 cenzorů, aby „zlikvidovali“ webové stránky a videa Youtube, které propagují alternativní pohledy.  

Internetový gigant oznámil 4. prosince, že nová pracovní síla bude školit jejich automatizované systémy, jak rozpoznat webové stránky nebo Youtube videa, které obsahují zprávy označené jako „podvratné“ pro média hlavního proudu.

Deník Lewrockwell.com napsal: Lidští cenzoři již od června prozkoumali více než 2 milióny videí. Youtube již odstranil více než 150 000 videí, z nichž 50% bylo odebráno do dvou hodin od jejich nahrání. Společnost usiluje o urychlení míry potlačování pomocí strojového učení od manuálních cenzorů, tvrdí generální ředitel společnosti Youtube Susan Wojcicki na svém oficiálním blogu.

Posílení počtu cenzorů společností Google je dalším krokem k potlačování jakéhokoli vyjádření politické opozice. I jiní giganti sociálních médií zavedli opatření proti tzv. „falešným zprávám“. Facebook změnil své algoritmy, aby snížil viditelnost některých zpravodajských článků a Twitter zakázal na své platformě inzerci ruských zpravodajských agentur RT a Sputnik.

Jakákoli cenzura na Youtube bude mít nepochybně nesmírný dopad na on-line politický diskurs.

Youtube v zásadě provozuje monopol na předem nahraná sdílená videa a obecně z videí vydělává, přičemž přibližně 1,5 miliardy diváků sleduje na platformě denně 1 miliardu hodin.

Youtube začal v srpnu mazat fotografickou a video dokumentaci válečných zločinů v Sýrii a zrušil asi 180 účtů a vymazal bezpočet videí z jiných kanálů, včetně záznamů Airwars o koaličních leteckých náletech, které zabily civilisty, podle zakladatele syrského archivu Hadiho al-Khatiba. Youtube později uvedl, že bude pracovat na „rychlém obnovení“ všech videí a kanálů, které byly údajně „omylem odstraněny“.

 

Zdroj

 

Q.S.

Když nálepkování a propaganda selhává, přichází na řadu tvrdá cenzura. Ve jménu anonymního obecného dobra... Jak taky jinak, že? To by tak hrálo aby někdo narušoval homogenitu informačního pole a probouzel v lidech nevhodné otázky a myšlenky... S nějaký samostatným myšlením se již u dalších generací nepočítá. Myšlení má být soustředěno na otázky: Jaký mobil si koupím, kam se půjdu zabavit, Donald nebo KFC? Horáček nebo Drahoš? Schulz nebo Merkelová? Kvóty nebo dobrovolný import........? Mantinely stávajícího systému budou posilovat. O to se má postrat inkluze, multikulturní ideologie, non stop monitoring každého jednotlivce a jeho aktivit.

Welcome to new brave world.... Břímě svobody a tím i odpovědnosti z vás má být navždy sňato noví globalizovaní světoobčánci...

Diskusní téma: Google přijal 10 000 cenzorů, aby „zlikvidovali“ nezávislá média. Začalo odpočítávání alternativy?

Datum: 04.01.2018

Vložil: sys

Titulek: ?

Osobně se nebojím lidí, kteří se bojí mě.Tím by mělo být řečeno vše.

Datum: 04.01.2018

Vložil: jkklj

Titulek: stačí přejít na ruské alternativy youtube a FB

tam nikdo protiamerické myšlenky mazat nebude

Datum: 04.01.2018

Vložil: Quintus

Titulek: Re: stačí přejít na ruské alternativy youtube a FB

Pokud se na ně technicky dostanete, pokud vám to tuzemský poskytovatel umožní. Nebo se domníváte, že tomu technicky nejde zabránit? Pokud nebudete za příspěvky sankcionován a nebudou legislativně postaveny mimo zákon. Zatím to vnímáme pouze jako teorii.... Zatím.
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/459433-francie-se-hodla-proti-dezinformacim-branit-zakonem.html
Jak dlouho bude trvat, než se například přijme opatření, že ruské sociální sítě a weby jsou špionážní centra hybridní války a účast na nich bude trestným činem. Dávám tomu rok, dva....
První válečné kroky budou provedeny ve sféře informačního pole. A to se už děje, takže další vývoj má svou železnou zákonitost.

Přidat nový příspěvek