Genialita přažského orloje. Když smrtka tahá za zvonec.

14.11.2015 11:23

Že je pražský orloj geniální dílo víme všechny. Všichni ho známe. Důvěrně. Jenže někdy vyjde na povrch skrytá část geniality čehosi až při nějaké zvláštní okolnosti…. Když je řeč o orloji, vždycky mne fascinovala postava smrtky, která tahá za zvonec. Zneklidňovala a znepokojovala mne, nechápal jsem, proč ji tam někdo, do takového skvělého díla dal… Orloj je dokonale harmonické dílo – a v podstatě rozdává právě harmonii a spokojenost. Až na tu smrtku, tahající za zvon času. Každému z nás.

Jenže včera se nejspíš jedinečný časostroj mistra Hanuše přestěhoval z Prahy do Paříže. Nebo aspoň ta smrtka, co se mi tak zoufale nelíbí….. A ta beznosá s kosou tahala za zvonec jako zběsilá- v okamžiku, kdy píši právě tenhle řádek už 153x a počet zřejmě není ani zdaleka konečný.

 

Nebudu vás obtěžovat technickými detaily, jistě o nich víte dost. Stejně tak vynechám přívaly přemoudrých a převážných slov, které se na nás hrnou z mluvidel papalášů celého světa- Hollande sděluje, že Francie bude bojovat, Obama, že jde o útok proti celému lidstvu a jeho hodnotám, Merkelová je otřesena, Kanada soucítí se svými evropskými bratranci a modlí se za ně, atd. atd. Všichni vyjadřují soustrast a podporu. Slova, slova a zase slova…. Která nic neřeší a nikoho nemohou utěšit. Jen zahlcují mediální prostor.

Přitom všichni vědí, že další podobné útoky přijdou. Nejspíš větší, častější, promyšlenější a to i tam, kde na to dnes nikdo ani nepomyslí. A to včetně naší republiky. Bude dobře, když si to uvědomíme a to okamžitě. Že například jízda pražským metrem je dnes vlastně těžce adrenalinovou záležitostí. Protože jen ta smrtka z orloje může vědět, kdy se nějakému fanatikovi pohne v hlavě a vyrazí tam s pásem výbušniny kolem těla nebo kalašem v ruce. Určitě se to stane. Smrtka na orloji je fakt geniální filigrán geniálního časoměrného celku!

Zpravodajské kanály celého světa chrlí spousty informací a detailů k těm masakrům u Seiny. Víme toho spoustu. Nevíme však jedno naprosto základní – kdo byli ti, co odpálili nálože na své těle, tiskli spouště samopalů v restauraci Cambodge či klubu Bataclan u náměstí Voltaire nebo na Stade de France? Nikoli proto, že by novináři tuto informaci nechtěli zveřejnit, ale prostě proto, že ji úřady nevydaly.

Ono je to vlastně jedno. To, co nám bude v tomto ohledu sděleno v rámci několika hodin, víme všichni i bez i bez oficiálního komuniké – jde o další útok ilsamistických fanatiků. Tak jako v lednu v Charlie Hebdo, před tím v londýnském metru, před tím ve španělských vlacích, před tím v New Yorku, před tím.., před tím… před tím…., před tím…., před tím…. Tak jako skoro vždy a všude za posledních nejméně patnáct let. Tihle si prostě připsali další velký úspěch. Slovo úspěch není v úvozovkách. Úmyslně není. Protože pro ně to úspěch je. Obrovský. Který je a jejich souvěrce povzbudí k dalším a dalším atentátům a nepochybně jim to dodá další řadu rekrutů!!! Jsou to totiž jen a jen islamističtí fanatici, kdo z pařížské krvavé lázně vyjdou posíleni. Vědí, že tohle na Evropu platí, a že ta je vůči podobným útokům v podstatě zcela bezbranná. Že se jim nedá v zásadě efektivně čelit, je li proveden izolovaně. Přes veškerá silácká prohlášení politiků a ještě siláčtější gesta.

Přesto nás naprosto mimořádně musí zajímat, kdo jsou atentátníci! Jakkoli i tady odpověď známe předem – jsou to buď

-ti, co Evropy před nedávnem přišli už naočkovaní tou nenávistnou myšlenkou zabíjet nevěrce pro větší slávu není Boha kromě Boha

– či ti, kteří do Evropy přišli za lepším životem, ale nedokázali se do něj, z toho či onoho důvodu zaintegrovat a svou frustraci se rozhodli si vybít tímto způsobem

– nebo ti, co jsou druhou či třetí generací původních přistěhovalců z muslimských zemí do Evropy. Kteří ovšem jsou  i přes to, že zde už vyrůstají jako občané se všemi právy a prošli působením jak našeho vzdělávacího systému a našich civilizačních struktur, natolik odcizeni našim základním hodnotám, že jsou rozhodnuti nás třeba i vyhladit.

Tohle se nakonec dozvíme! A proč je to tak důležité, když už to víme dopředu? Z jednoduchého důvodu- protože budeme doufat, že si původ a motivy těch pařížských atentátníků uvědomí ti, co svým nekonáním nebo naopak „konáním“ neřešili migrační vlnu v jejích počátcích nebo , bohužel, pomohli k její až absurdní současné eskalaci!

Budeme doufat! Nic víc. Naděje, že by pochopili, co způsobují a jak riziko dalších budoucí Paříží svým postojem zvyšovali a zvyšují a hlavně začali se se nyní už konečně chovat racionálně je limitně blízká nule. I zde, s naprostou jistotou lze předpovědět jejich reakce – po odeznění prvního šoku nepochybně od nich uslyšíme, že nelze dovolit kteří, chtějí sbírat laciné politické body, aby těžili z této tragedie a že islám není ekvivalent pro slovo teror a že je je drtivá většina muslimů v pořádku a že nelze uplatňovat princip kolektivní viny. A zase uslyšíme, že je potřeba být solidární, atd.atd. Mám li se svým těžce  skeptickým odhadem pravdu, pak ti zcela jistí budoucí zavraždění v  dalších atentátech fanatiků půjdou jen a pouze a pouze na konto všech těch vítačů a přerozdělovačů.

Obávám se, že se točíme v začarovaném kruhu. Jedna věc je jistá. V ČR zatím akutní nebezpečí něčeho podobného nehrozí. Ne z tzv. domácích zdrojů. K tomu, tady schází podhoubí v podobě potenciálu frustrace, nenávisti a fanatizmu mladíků z pařížských předměstí. Z nichž někteří od zapalování aut a pouličních nepokojů přešli na level masového teroru. Ve Francii a dalších západních zemích jich bude stále – nikoli ubývat, ale přibývat! My si je můžeme, zatím, jen dovézt či k nám mohou proniknout ze zahraničí cíleně tajně. Tím či oním způsobem. Ale jsme v komfortní situaci – nemohou se vygenerovat ze současné populace v ČR žijící! Ve světle pařížských událostí hodnota k nezaplacení.

Nicméně nevyskakujme si .Je nepochybné, že evropské elity zareagují. V několika směrech a nejspíš se nám žádný v konečné verzi nebude líbit. Jednak dojde k zostření tzv. protiteroristických opatření. Což bude, kromě jiného, znamenat nějaké omezení osobních svobod. Například na internetu. A také ke zvýšení tlaku těch, co už svůj teroristický potenciál doma dávno mají, na to aby se s námi o něj podělili a to nejméně ohledně do Evropy právě dorazivšího migrantského potenciálu.

Zcela záměrně jsem vypíchl tyhle dvě věci omezení internetové svobody a zvýšení kontroly na něm. S tím, že to je přece logické protože teroristé využívají zcela určitě webové komunikační kanály. Tudíž, že je potřeba jim to nějak  znesnadnit. Na úkor komfortu a svobod všech uživatelů. OK. Nemám s tím logický problém. Každý může být na síti napojen na teroristy! Jenže v případě přerozdělování migrantů, které si do svých zemí a Evropy jako celku, prostřednictvím svých vlád pozvali zejména  Němci a Švédové a nyní nevědí co s nimi a chtějí se podělit s těmi, co je nezvali a to za každou cenou a v podstatě násilím, uslyšíme, jak už stojí výše – že zdaleka ne každý běženec z muslimských zemí je terorista! Ani s  tímhle tvrzením, pokud bude stát samo o sobě nemám logický problém! Ano, každý muslim není terorista. A jistě jich řada bude i mezi současnými mrtvými… Ale ty dvě premisy – každý na internetu může být terorista versus ne každý muslim je terorista je dokonalý protimluv a blábol! Voda a oheň v jednom.

To je jedna poznámka. Mám ještě druhou. Byl jsem v lednu Je suis Charlie. Zrovna tak jsem byl průběžně Je suis Donbas! Před dvěma týdny zase Je suis Sinaj! Dnes říkám s plnou vážností, že jsem Je suis Paris! Byl jsem, jsem a budu.

Jak to, že ti, co mají dnes plná ústa těch soustrastných, moudrých a varujících slov  jsou tím Je suis …. jen někdy a přísně výběrově?! Že nebyli Je suis Beslan? Je suis Dubrovka?! Je suis moskevské metro! Je suis Donbas! Je suis Sinaj!

Že pokud už neměli přímo škodolibou radost, tak vždycky naznačovali – Beslan? Dubrovka? Moskevské metro? To víte, jde o tragedii, ale kdyby nebylo brutálního násilí Moskvy v Čečensku tak…. Dnes je to ve variantě – Sinaj! Rusové si to vykoledovali svým angažmá v Sýrii… A absolutní vrchol toho všeho pokládám postoj Charlie Hebdo. Pro kterého sinajská letecká katastrofa byl prima důvod k perverzním protiruským karikatúrám….

Ruské letectvo zintenzivňuje bombardování

 

Jeden z těch teroristických cílů horečky pařížské páteční noci byl prý jen pár metrů od redakce Charlieho… jestlipak to použijí jako zdroj inspirace nějaké další malůvkové perverze?

Třeba by jim prospěla chvilka před orlojem. Když smrtka tahá za zvonec!

Zdroj

Diskusní téma: Genialita přažského orloje. Když smrtka tahá za zvonec.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek