Gabčíkovo: Vládna moc pošliapala demokraciu a keď ju udupala do zeme, tak si do nej ešte aj utrela svoje špinavé topánky.

02.09.2015 11:43

Všetkých Vás srdečne pozdravujem,

táto informácia je pre všetkých slušných ľudí, ktorí rešpektujú demokraciu a zákon. E-mail so všetkými detailmi a prílohami preložím aj do anglického jazyka a pošlem svetovým tlačovým a TV médiám do Kanady, USA, Austrálie, štátom Európskej únie (aj do Maďarska) a českým nezávislým médiám.

To, čo sa dnes stalo v Gabčíkove, nemá obdoby. Vládna moc pošliapala demokraciu a keď ju udupala do zeme, tak si do nej ešte aj utrela svoje špinavé topánky.

Fakty:

Dnes (01.09.2015) som bol informovaný o tom, že Krajského župana pána Kotlebu predvolali na Krajské riaditeľstvo PZ v BB podľa § 196 Trestného poriadku na 14:00 hod. za účelom podania svedectva k oznámeniu vyvesenia čiernych zástav dňa 29.08.2015 SNP na budove úradu BBSK (viď kópia predvolania v prílohe). Podľa informácie, ktorú som dostal o 14:41 hod., na celom Krajskom riaditeľstve PZ v BB vypadli poistky a vyšetrovateľ si musel odskočiť pre písací stroj, na ktorom výpoveď pána Kotlebu spisoval. To snáď ani nepotrebuje komentár. Chceli ho zdržať, aby sa nemohol zúčastniť zhromaždenia minimálne v Trnave.

Včera (31.08.2015) sa u mňa v popoludňajších hodinách zastavil príslušník Kriminálnej služby, ktorý sa ma vypytoval, ako je to vlastne s tým celým zhromaždením. Svoju prítomnosť zdôvodnil tým, že potrebujú zabezpečiť kľud a poriadok počas zhromaždenia. Podal som mu vysvetlenie a spokojný odišiel.

Dnes (01.09.2015) boli u mňa o 17:00 hod. dvaja príslušníci policajného zboru a doručili mi upozornenie, v ktorom mi starosta obce Gabčíkovo oznámil, že Dunajská ulica v Gabčíkove, cesta II. triedy, ktorú som vo svojej žiadosti uviedol ako miesto verejného zhromaždenia 01.09.2015, podlieha povoľovaniu na zvláštne užívanie ciest zo strany štátnej správy.

V Gabčíkove bolo pred 18:00 hod. zhromaždených asi 150 až 200 ľudí, ktorí očakávali príchod organizátorov zhromaždenia z Trnavy. Bolo medzi nimi asi 10 ľudí s označením strany Jobbik. Žiadnych ľudí patriacich k iným maďarským stranám, resp. hnutiam som nevidel. Obec pripomínala policajné cvičenie a boli tu od hasičských áut, kukláčov, policajtov, policajných áut aj početné sily poriadkových jednotiek. Boli umiestnené pri ubytovniach na Dunajskej ulici, kde majú byť utečenci z Rakúska umiestnení (viď priložené fotky).

Kolóna, ktorá vychádzala z Trnavy podporiť zhromaždenie občanov Gabčíkova, majúca asi 50 osobných vozidiel plus autobusy, bola zablokovaná policajtmi prvýkrát pri Seredi, kde policajné zložky kontrolovali, mimo iného, aj totožnosť osôb vo vozidlách. Čo sa tam presne dialo, nemám informácie, tie si môžete dohľadať na webovom portáli ĽS NS www.naselovensko.net. Po uvoľnení cesty ich policajti úplne zablokovali v obci, resp. pred obcou Vrakúň a nepustili ich ďalej. Odklonili dopravu a nepúšťali žiadne autá ani smerom na Dunajskú Stredu a ani z nej. Okrem toho uzavreli celú obec Gabčíkovo a nedovolili autám smerujúcim na obec Vrakúň vyjsť z Gabčíkova.

Toto zhromaždenie nebolo o slovensko – maďarských vzťahoch, nebolo o rozpútavaní slovensko – maďarských vášní, ako sa nám snažil vsugerovať starosta obce Iván Fénes (viď FB stránku obce Gabčíkovo). Toto zhromaždenie bolo o skutočnosti, že vláda SR, prezident SR, politické strany – vrátane tzv. maďarských strán SMK a Most – Híd, sa na občanov Gabčíkova vykašľali a odignorovali výsledky platného referenda v obci Gabčíkovo, ktoré sa konalo 02.08.2015 (viď výsledky na webovom portáli obce Gabčíkovo). Jediná politická strana, a to ĽS NS, bola ochotná ľudí v obci podporiť. Toto jej však bolo znemožnené vládnou mocou, ktorá pošliapala Ústavu SR a jej zákony. Nejedná sa len o občanov Gabčíkova, ale jedná sa o občanov celej SR, pretože hrozba invázie – nevieme či stovky, či tisíce – stále nie je zažehnaná.

Sami si prosím urobte názor, ako na Slovensku funguje demokracia v priamom prenose. Odkazujem ľuďom na Slovensku, aby sa na základe tu uvedených faktov rozhodli, koho budú v nasledujúcich parlamentných voľbách voliť. Uvedomme si, že strany ktoré volíme a ktoré sú platené podľa počtu voličov Z NAŠICH DANÍ, majú zastupovať občanov, a nie ukrývať sa v svojich ulitách s takým príznačným alibizmom. Alebo sa boja, že ktosi odhalí ich nekalé praktiky?

S pozdravom

Mgr. Radovan Hrádek – advokát
Prístav 2715/1A
930 05 Gabčíkovo

Zdroj: Přišlo emailem

Diskusní téma: Gabčíkovo: Vládna moc pošliapala demokraciu a keď ju udupala do zeme, tak si do nej ešte aj utrela svoje špinavé topánky.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek