Festival homosexuálů v Praze Prague Pride nalezl své „zázemí“ i v prostorách akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora. V ní působí známý farář Tomáš Halík.

28.07.2015 15:08

Kardinál Dominik Duka toleruje tuto odpudivou zvrácenost, ve které je namočen i Tomáš Halík

Festival homosexuálů v Praze Prague Pride nalezl své „zázemí“ i v prostorách akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora. V ní působí známý farář Tomáš Halík.

Duka sice uvedl, že není možné, aby katolická církev sdílela postoje účastníků a organizátorů festivalu. „Nedomnívám se, že by v naší zemi byli lidé s touto sexuální orientací diskriminováni. Zdůrazňování jakési výjimečnosti a prosazování zájmů, které jsou v příkrém rozporu s učením katolické církve, nejsou na místě,“ uvedl Duka. Homosexuální jednání je podle Duky vnitřně nezřízené a nemůže být schvalováno. I přesto mají být gayové a lesby přijímáni s úctou a jemnocitem, uvedl. 

Podle Jaroslava Lormana z Katolické fakulty Karlovy univerzity, který akce ve zmíněné farnosti spolupořádá, nejsou Dukova slova velkou kritikou. „Pan kardinál tu aktivitu u Nejsvětějšího Salvátora nezakázal, což by ze své pravomoci mohl,“ uvedl. 

A to je právě to. Arcibiskup Duka sice vyslovil kritiku, ale účast na Prague Pride nezakázal a tím ji toleruje.

Buďte odvážní a přijďte se seznámit s drsnými chlapy v kůži a poznejte, co se skrývá pod zkratkou BDSM. Pro PRAGUE PRIDE 2012 otevíráme své pravidelné setkání kožeňáků, latexáků, vojáků, skinů i dalších "úchyláků" a fetišistů široké gay veřejnosti a Vám, abyste poznali, na čem vlastně je naše komunita založena. Není přece nic špatného na tom okořenit si trochu vztah i sex. Během večera vám ukážeme, čím nás tento styl s příchutí BDSM tak fascinuje a třeba v sobě odhalíte také kus kožeňáka. Budete moci okouknout naše tvrdé kožeňáky a jejich nahé suby a seznámit se s nimi, prohlédnout si a osahat různé hračky BDSM a také Vás čeká několik velmi zajímavých vstupů plných poučení, vtipu i vzrušení,“ lákaly na akci v uplynulém ročníku stránky Prague Pride návštěvníky.

A rozhodně bylo na co se těšit: pánové s otroky, svázání a mumie, fetiš přehlídka, škola fetišů, army story. Dle Wikipedie je pojem BDSM obecně užívaný pro širokou škálu sexuálních praktik a orientací založených na domluvě, že je jeden z partnerů nadřazen druhému. Patří sem zejména erotický sadismus, masochismus a různé formy fetišismu.

Konkrétně například spanking (výprasky), bondage (svazování), ponyplay a dogplay, pissing – močení, či scat, někdy též zvaný kaviár, hnědý déšť či hnědá sprcha, což jsou pro změnu zase hrátky s fekáliemi.

Kožeňáci z Leathers.CZ zpracovali minority a barvy svým vlastním způsobem, aby všechny seznámili s tabuizovanými menšinami. Ať má člověk rád latexovou kombinézu, výprasky, svazování, nebo něco "normálnějšího" jako blonďáky, velká péra, chlupaté kluky, pořád to z něj dělá v určitém směru fetišistu. Kožeňáci Vám tedy podle motta "Poznej svůj fetiš" představí různé druhy fetišů, seznámí Vás s kódováním barvami, tzv. hanky codes. A vůbec Vás budou při Leather Zone i na JarmarQu bavit seznamovat s různými způsoby, jak si okořenit svou postelovou zábavu i svůj vztah,“ lákali kožeňáci z Prague Pride na svůj večírek.

Hanky code je podle Wikipedie tajné neverbální rozlišovací znamení homosexuálů. Pomocí barevných šátků v kapse kalhot muži poznají, o co má druhý zájem. Bílá barva je vzájemná onanie / bezpečný sex, žlutá – pissing, hořčicová – velký penis, růžová – hrátky s dildem, červená – fisting (strkání pěsti do análního otvoru), blankytná – orální sex, tmavomodrá – anální sex, khaki – hrátky v uniformě, hnědá – scat, šedivá – svazování, černá – hrátky sado/maso.

Vzrušení horké letní noci šlo jistě zažít na Pinkstar Party: „Nejpopulárnejší gay párty v Česku se představuje v další nadupané edici. I tentokrát čekejte jedinečnou show, kterou jen tak neuvidíte. Speciální dekorace, mega pánský striptýz, který vás zaručeně rozžhaví. Sexy modelové vás budou občerstvovat exotickým ovocem. Speciální ceny drinků po celý večer. Namalujeme vás zdarma henou na sobotní průvod a kdo dorazí v jakémkoliv kostýmu dostane drink zdarma. Hrát budou sexy mladí DJ´s Spectral a Zen.“

Takže místo toho, aby arcibiskup Duka jako dobrý pastýř  energicky vystoupil proti pronikání sodomismu do Církve a účast na této obscénní perverzitě zakázal, odbyde si své katolictví mírnou kritikou v mezích zákona. Do průvodu na ochranu nenarozeného života také nikdy nešel, ačkoli na Slovensku se biskupové na stranu ochránců nenarozeného života jasně postavili pastýřskými listy. Duka jen něco plácne, „aby se neřeklo“, a uchlácholil tak konzervativnější členy Církve a společnosti. Svou nečinností a tím, že nezasáhl, se fakticky podílí na šíření perverzních jevů, které rozkládají společnost i Církev.

A pokud jde o Tomáše Halíka, tam je škoda slov. Tam to ani nepřekvapuje...

 

Prague Pride:

 

Diskusní téma: Festival homosexuálů v Praze Prague Pride nalezl své „zázemí“ i v prostorách akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora. V ní působí známý farář Tomáš Halík.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek