Evropská unie prý žádá navýšení členských příspěvků.

10.02.2018 10:25
V souvislosti s odchodem Spojeného království z EU, se hlavouni EU začínají děsit propadu z příjmů členských států v kterých GB byla jedním z nejštědřejších.

Členské státy nejsou tímto nápadem nijak nadšeny a zatím jen mlhavě přislibují nějakou, ale menší účast. Myslím, že pro navyšování není jediný racionální důvod.

Spojené království představovalo svými téměř 66 miliony obyvatel 12,9% podíl z celkového počtu EU. Ačkoli jsem pátral po výši jejího příspěvku docela usilovně, údaje se rozcházejí, ale to v souvislosti s penězi proteklými evropskými penězovody, počty úředníků a jejich příjemci je celkem normální stav.

Příspěvek Velké Británie byl, podle dostupných zdrojů, okolo 20 miliard euro, což je v přepočtu cca 526 miliard kč. O tuto částku EU dříve nebo později, v závislosti na dohodě o odchodu, přijde. Už nyní se rozjíždí poměrně hysterická kampaň o tom, jak tento výpadek v příjmech EU nahradí. Ale proč?

Jak se zachová průmyslník, který přijde o část trhu, na který umisťuje svoji produkci? Propustí lidi, pro které nemá práci a usilovně začne hledat nové partnery, kterým by své výrobky prodal. Když si bude počínat svižně a obchodně zdatně, v relativně krátkém čase může najít nová odbytiště a své lidi může postupně přijmout zpět. Když bude dál zaměstnávat neproduktivní lidi, zahubí ho to.

Jak se zachová EU? Začne zlostně hýkat v tom smyslu, "že jí její peníze budou chybět". Místo toho aby začala racionálně uvažovat, že když jí odešlo téměř 13% obyvatel a že tedy nejspíš 13% jejích úředníků nebude mít co na práci, bude nejspíš imbecilně argumentovat jejich Kolektivní smlouvou která zaručuje nekonečný růst mezd úřednictva až do mezigalaktických výšin a nikdy jinak.

article_photo

Zkusili jste si někdy najít kolik úředníků EU zaměstnává? Někdy to udělejte, jsou to zajímavé údaje. Počty začínají někde na 25 000, čemuž ale nevěří ani sami dezinformátoři, kteří toto numero šíří. Daleko spíše jsou to údaje někde nad 50 000 a pak opačné extrémy, které tvrdí, že je to okolo 170 000 lidí. Záleží na tom, koho za úředníka, nebo spíš za zaměstnance, který je placen EU, považujete. Onen druhý počet zahrnuje mimo jiné třeba i vojáky a ostatní účastníky vojenských misí, možná tedy, že to číslu má k ráciu daleko blíže, než se na první pohled zdá.

Podtrženo, sečteno, jak říkají průvodci jedné konzumovací reality show. EU by měla zrevidovat smysl a počet svých režijních pracovníků (slovo pracovník se mi ani nechtělo napsat, protože jejich pracovní náplň nemá se využitelnou činností nic společného) a důkladně zanalyzovat, co je pro ní nezbytné a co zbytné naopak je, a pak se podle toho zachovat. Jsem přesvědčen, že i po odchodu GB bude prostředků na smysluplnou činnost jejich struktur více než dost.

Zdroje:

https://www.elogistika.info/prvni-odhady-poctu-obyvatele-populace-eu-k-1-lednu-2017-byla-temer-512-milionu-narust-zpusobila-migrace/

https://www.euportal.cz/Articles/15821-deset-tisic-uredniku-evropske-unie-bere-vyssi-plat-nez-britsky-premier-astronomicke-platy-a-penze-jde-o-miliardy-eur-vite-kolik-uredniku-zamestnava-eu-a-tolik-bere-jourova-.aspx

 
 

 

 

 

 

Diskusní téma: Evropská unie prý žádá navýšení členských příspěvků.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek