Dvě mouchy jednou ranou?

20.10.2015 15:11

Ruské bezpečností služby údajně přišly na to, jak se vlastně zabil polský prezident Lech Kaczynski. Havárie u Smolenska dne 10.4.2010  TU-154M  polské vládní delegace byla způsobena  přesměrováním satelitního navigačního systému americké výroby, který byl nainstalován na palubě letadla. GPS údajně dávala falešné zeměpisné souřadnice a neuvěřitelné údaje o vzdálenosti místa přistání. Kvůli tomu, piloti za špatných povětrnostních podmínek neměli čas reagovat a přesměrovat letadlo z klesání.

Havárie polského letadla TU-154M  Foto: AP

Havárie polského letadla TU-154M Foto: AP

Letadlo s polskou delegací na palubě bylo sestřeleno satelitem CIA.

Při zkoumání místa havárie odborníky zejména překvapilo, proč pilot stáhl letadlo ze sestupové linie. Vždyť se podle posádky ocitlo letadlo nečekaně 500 metrů od přistávací dráhy a 5 metrů nad zemí namísto 60! Podle odborníků, Američané údajně změnili místní „výšku terénu“ v GPS prezidentského letadla.

Nikdo kromě CIA není schopen změnit místní síť souřadnic GPS.

Tato funkce je určena pro použití při provádění vojenských operací. Například při odražení gruzínského útoku v Jižní Osetii v roce 2008, ruské dělostřelectvo zápasilo s posunem civilního signálu GPS. Američané zvedli souřadnice v oblasti o 300m, záměrně narušovali občanské kanály. V důsledku toho nemohli ruští vojenští koordinátoři využívat občanského zařízení GPS. Předpoklady se potvrdily, když byly na gruzínské straně zabavené Hummery s pevnými disky, které obsahovaly záložní software pro správu GPS na palubě.

Kaczynski byl věrným spojencem Bílého domu ve všech záležitostech týkajících se vojenské spolupráce v boji proti Rusku, Použil 18 krát prezidentské veto na zákony Sejmu a vládní návrhy na liberalizaci polského hospodářství.

Žhavý nacionalista Kaczynski ale také blokoval nákup podniků a bank zahraničním kapitálem a podnikateli, aby zabránil vývozu kapitálu ze země. Na vrcholu svého hospodářského konfliktu s Washingtonem vetoval liberály předkládanou důchodovou reformu. Po nich byly stovky miliónů dolarů vynaložené na nákup amerických státních dluhopisů a uskladněny v amerických bankách. A nakonec dostal do potíží polské seniory.

Klasická verze trestu vůdců neposlušných zemí- dočasné zhroucení jejich ekonomiky. Ale jak můžete oslabit hospodářství „země hlavního sanitárního kordonu“? Kaczynski byl tvrdohlavým zastáncem suverénního polského hospodářství. A to ho údajně stálo život.

Havárie u Smolenska s úmyslem zabít dvě mouchy jednou ranou : odstranit z cesty tvrdohlavého Lecha a vrazit další klín mezi rusko-polské vztahy.

Poté byl údajně americkou zpravodajskou službou zabit bývalý polský vicepremiér Andrej Lepper. Předseda strany „Sebeobrany“, jediné proruské strany v polském parlamentu. Stejně jako Kaczynski, i on dělal vše nejlepší na ochranu hospodářské nezávislosti Polska. Lepper byl horlivý stoupenec běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Zdroj