Draze ošacené zrůdy.

14.05.2018 18:29
Většina lidí se již někdy setkala s tím, že jim počítač zobrazil chybu „system critical error“, nebo něco podobného. Indikativní sdělení o fatální chybě systému. Možná by se nám takové sdělení mělo zobrazovat přímo na sítnici.
 

Nestačím se divit, čeho všeho jsem svědkem, a jak absurdní situace v poslední době zažívám. Čím dál více se podivuji nad tím, jak moc sami sebe přesvědčujeme o tom, že je vše v pořádku. Činíme tak i přesto, že systém fatálně selhává v základních bodech a velmi často tak člověka odsoudí k smrti. Nechápu z jakého důvodu, si necháváme líbit takové věci a jak je možné, že systém vypěstoval jedince, kteří na jeho hyením archetypu, vydělávají. Co víc, oni se dokonce shlukují do skupin a zakládají instituce, které jsou přímo líhní a strojem na neštěstí.

Ano, chápete správně, mluvím zde o finančních poradcích, bankéřích a bankách. (dále jen Instituce)

Doba je taková, že nás prakticky donutila k tomu, mít bankovní účet. Je jen velmi malé množství lidí, kteří jsou bez bankovního účtu a jsou schopni bez něj plnohodnotně žít. Nechci nikoho urážet, protože věřím ve svobodu v její krystalické podobě, ale pobíhání v batikovaném tričku po lese, pro mne neznamená plnohodnotný život. Ačkoliv jej nikomu neupírám a věřím, že pro někoho to může být symbolem svobody a prototypem dokonalého života!

Vrátíme-li se ale k podstatě toho všeho, tak dnes musíme mít bankovní účet. Pokud chceme pracovat, budou nám tam posílat výplatu a většinu věcí z něj i platíme. Od nákupů, přes splátky, daně, pojistky atd atd. Bez něj, jsme slepí a vše je výrazně složitější. Už tady začínám cítit problém, protože nemáme možnost volby. Můžeme se samozřejmě rozhodnout, jestli budeme, nebo nebudeme mít účet, ale následky jsou diametrálně odlišné.

Nejzásadnější problém ale nastane ve chvíli, kdy se stanete klientem Instituce a vezmete si třeba půjčku, nebo hypotéku. Tyto Instituce, vědomi si toho, že bez jejich finančních prostředků, nebude mít 90% obyvatel ČR vlastní bydlení, roztáčí svůj stroj na lidské utrpení. Je velmi zvláštní, pozorovat zaměstnance těchto Institucí při práci. Ve fázi „akvizice“, je to přehlídka úsměvů, krystalické esence milosti, drobných vtípků a přehršle slibů. Skoro máte pocit, jakoby se otevřeli dveře „Ráje“ a dotkla se Vás samotná dobrota a štěstí. Samozřejmě není problém se na čemkoliv domluvit a v případě problémů, vše posuzujeme individuálně a snažíme se pomoci každému. Klientů si přeci vážíme a rozumíme jejich lidským potřebám. Také to v tom vidíte? Tu segregaci? „Klientů si vážíme“. Neexistuje, aby někdo řekl „nebojte se, vážíme si VÁS a chápeme VAŠE potřeby a budeme se snažit VÁM pomoci“. To už by bylo moc přímé a dalo by se za to v případě, že by náhodou nastal problém (a ten nastane), chytit a otáčet se na tom. Takže tito milovníci lidí a naslouchači potřeb, budou čistě paušalizovat jen proto, aby Vás sladkými řečičkami oslnili.

Ve chvíli, kdy nastane ten problém (například Vás někdo okrade při stavbě, což je v této zemi standardní službou v případě stavby rodinného domu, ale o tom až příště), tak se k Vám otočí zády. Samozřejmě Vám neřeknou, že nemáte nárok, nebo že Vám nepomohou. Půjde se na to z jiné strany a to ze strany podmínek. Takže budete muset doložit nejdříve jeden dokument, poté další a další a další, následně tento nebude vyhovovat a bude třeba tento změnit a uzavřít část smlouvy jinak. Doženou Vás k naprostému zoufalství, protože systémem restrikcí, o kterých Vám nikdo neřekl (a mnohdy nejsou ani nikde uvedeny), Vás poženou bludištěm jako krysu. Každou chvíli budete svědkem učiněné lítosti, při které se dozvíte, jak to jednoho, nebo druhého zaměstnance mrzí a jak Vaší situaci chápe.

Nechápe a navíc, je mu zcela jedno. Instituce je nakrmená a míra Vašeho utrpení pro ni nic neznamená. Své peníze vždy dostanou, takže proč by měla instituce plýtvat svým časem a prostředky na pomoc Vám? Ještě nedávno jsem měl naivní představu o tom, že zájem Instituce a Klienta, je vždy stejný a existuje mezi ním přímá úměra. Čím spokojenější Klient, tím více peněz přinese Instituci.

Nicméně jsem zapomněl na základní faktory a to jsou pýcha, předsudek, nedostatek pokory a empatie, který postupně ohlodá každou dobrou myšlenku až na kost. U těchto vlastností také existuje přímá úměra. Čím větší Instituce, tím silnější tyto vlastnosti jsou. U velkých institucí, je klient pouhou buňkou v Excelu, už dávno tam nemáme jména, ale „IDčka“. Dokud byla Instituce malá, tak byl každý klient důležitý, teď jsme jen maso do mlýnku.

Je mi skutečně špatně z vědomí, že ty dobře padnoucí obleky, naleštěné manžetové knoflíčky a pronajaté služební vozy luxusních značek, jsou promáčené od slz. Osobně nevidím rozdíl mezi tímhle a diamanty. Diamanty jsou také potřísněny krví a slzami, stejně tak, jako výše zmíněné věci. Možná je nasnadě otázka, proč je valná většina ČR zadlužená a proč máme tak obrovskou míru exekucí. Nestálo by za to, zaměřit se na bankovnictví v ČR? Možná je tam něco špatně, možná přehlížíme základní věc. Třeba to, že tu tyhle Instituce, mají být pro lidi. Zatímco dnes je to tak, že lidé, jsou tu jako krmení pro Instituce

 

Já se tedy veřejně ptám, jsou tito „lidé“ opravdu ti dobří samaritáni, kteří tu jsou pro nás a jejich posláním, je pomoci nám plnit naše sny? Nebo jsou to jen draze ošacené zrůdy, které nakonec vysají i morek z našich kostí?

 

 

Diskusní téma: Draze ošacené zrůdy.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek