Dost lidí takové obsazování veřejného prostoru pobouřilo. A to je zjevně záměr této provokační kampaně.

07.11.2017 09:44
V Praze, Brně a Ostravě se objevily billboardy s arabským a perským nápisem. Dost lidí takové obsazování veřejného prostoru pobouřilo. A to je zjevně záměr této provokační kampaně.
article_photo

„Není to tak, že bychom nikdy neprozrazovali zadavatele reklamy, ale v tomto případě zatím nic prozrazovat nebudeme,“ uvedla na dotaz INFO.CZ tisková mluvčí společnosti BigBoard Pavlína Stránská s tím, že společnost možná zadavatele odtajní v budoucnosti. Smrdí to tajnostmi? Smrdí.

Reklamu projektu dělá sluníčkový bulvárek info.cz bombastickým titulkem: "V Praze se objevil tajemný billboard s cizím písmem. Víme, co na něm stojí". Abyste to nemuseli celé číst, tak vám to řeknu. Stojí tam "Děkujeme českému národu".

Billboardů je samozřejmě víc než jeden - jsou v Praze, Brně i Ostravě a texty jsou různé.

Na přímý dotaz Bloku proti islamizaci odpověděl vyhýbavě také Člověk v tísni: odmítli potvrdit, že je to jejich kampaň a dodali, že zanedlouho se to objasní a budeme všichni mile překvapeni.

article_photo

 

To mi zní poněkud děsivě. Logický scénář se bohužel nabízí: Ziskovky potřebovaly utratit pár set tisíc z grantů, takže za pár dní nadšeně vylezou s dojemným příběhem a s ohromujícím zjištěním jak takové poděkování "vyvolalo poprask, předsudky" a "rasistické komentáře" a požádají o grant na převýchovu xenofobního obyvatelstva na další roky.

Dobro došli. A dětem a důchodcům pošlete nějaký ty víčka, soudruzi.

 

5. 11.2017: Podobně to vidí i kolega HATEM BERREZOUGA:

Myšlenka, že je to nová kampaň nějaké neziskovky, byla naprosto vyloučena mými zbývajícími neuronovými buňkami. Přece nikdo nemůže být tak hloupý, aby donekonečna a jako naschvál vyvolával pocity strachu a na*ranosti u svých spoluobčanů, aby jim to pak ve jménu Jediné Verze Dobra vyčítal, se zlou radostí do nich kopal, aby prožil své jediné možné vyvrcholení, které spočívá v nekonečném psychickém týrání a vyvolávání pocitů viny za to, jak jsou lidé špatní a rasističtí, že se zbytečně báli i projevů díků a vděku v cizí řeči.

Všechno je možné, ale pevně doufám, že pán či paní X či Y stojící za touto záhadnou kampaní, není korunovanej, aby neplatili slova Tomáše Hájka: „Třeba to není idiot, ale super idiot, ale co je super, to je super. S tím se nedá nic dělat.“

Protože ten, který provádí v tak vyhrocené situaci podobný nesmyslný sociální experiment s pseudohumanistickým záměrem, by mohl rovnou na ty billboardy arabsky napsat: „Alláh Akbar...Bum“.

Zdroj: https://berrezouga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=632371

6.11.2017: už to z nich leze jako z chlupaté deky. A ano, původcem kampaně je OPRAVDU Člověk v tísni. Obávám se, že jsem měla zase pravdu...

article_photo

Bylo by fajn, kdyby to bylo jinak. Kdyby to bylo něco úplně normálně blbého a komerčního, co nemá ambice nadřazeně peskovat, urážet, převychovávat a šikanovat české občany. Po několika letech křečovité masáže by to bylo úlevné překvapení. Máte nějaký nápad?