Do blízkosti Ruské federace se přesunují stovky kusů vojenské techniky armády Spojených států.

09.01.2017 09:32

Mimo jiné 87 tanků M1A1 Abrams, dvacet samohybných houfnic M109A6 Paladin, 136 bojových vozidel pěchoty Bradley a mnoho dalších.

Obrněná technika je součástí brigády o síle až čtyř tisíc vojáků, kteří budou rozmístěni v Polsku a v pobaltských zemích, další síly budou dislokovány v Rumunsku, Bulharsku a Maďarsku. Do bývalých sovětských republik v Pobaltí přibude také tisícovka vojáků z dalších zemí NATO – Německa, Kanady a Velké Británie.

V pátek se v německém přístavu Bremerhaven vylodila americká brigáda z coloradské základny Fort Carson o síle zhruba 3500 vojáků. Po cvičení u polského města Žagaň se rozdělí do celkem sedmi zemí. Část jednotky disponující těžkou technikou včetně tanků a obrněnců zůstane v Polsku, další zamíří do tří pobaltských států. Ostatní síly budou nasazeny v Rumunsku, Bulharsku a  Maďarsku .

V únoru pak z newyorské základny Fort Drum dorazí dalších zhruba 1800 členů letectva. Stane se tak v rámci americké evropské bezpečnostní iniciativy ERI, jejíž rozpočet se za poslední tři roky více než ztrojnásobil až na 3,4 miliardy dolarů.

 

 

Zdroj:novinky.cz, eurasia24.cz, youtube.com

Diskusní téma: Do blízkosti Ruské federace se přesunují stovky kusů vojenské techniky armády Spojených států.

Datum: 10.01.2017

Vložil: Otik

Titulek: otik@otik.ot

tak mi pripada, ze se v te nasi slavne evrope dostavame tak trochu do americkych klesti. Na severu i na jihu kolem nas se zakopavaji amici a my jim za to jeste tleskame. Kamkoliv pritahly tyhle svobodu sirici skupiny, tam vznikly akurat problemy. Staci se podivat na afriku a blizky vychod. Nechapu, proc se takova ozbrojena uskupeni vubec pousti do evropy, kdyz tu mame svoje armady. Mozna by si meli zase vyvolat nejakou obcanskou valku u sebe doma v USA a ne nam to tahat do evropy.

Přidat nový příspěvek