Desítky českých poslanců a senátorů ze všech politických stran a hnutí se postavily proti kancléřce Merkelové, která má zítra přijet do Prahy.

24.08.2016 17:42

Desítky českých poslanců a senátorů ze všech politických stran a hnutí se postavily proti kancléřce Merkelové, která má zítra přijet do Prahy.

Poslanci a senátoři z Platformy na obranu evropské kultury a jejich hodnot zaslali výzvu premiéru Bohuslavu Sobotkovi a ministru zahraničí Lubomíru Zaorálkovi, ve které na ně apelují, aby během setkání s německou kancléřkou odmítli její imigrační politiku a kvóty na imigranty. 

Platforma odmítá koncept multikulturalismu a trvalé přerozdělovací kvóty pro migranty a nesouhlasí se zrušením vízové povinnosti pro země, které nesplní dané podmínky EU. Podle ní je možné přijímat uprchlíky před válečnými konflikty jenom v případech, kdy není možná účinná pomoc v regionu jejich původu. Zdroj: parlamentnilisty.cz

Platforma bude požadovat od migrantů maximální míru integrace do společnosti a „usilovat o zachování EU a schengenského prostoru; pokud to přímo neohrozí integritu, zájmy a životní styl obyvatel ČR. Upevňovat postavení a autoritu V4.“

„Vážený pane premiére, Platforma zákonodárců na obranu evropské kultury a jejích hodnot vyzývá představitele českého státu a zejména Vás, pane premiére, abyste během schůzky vládních představitelů s německou kancléřkou Angelou Merkelovou odmítli její migrační politiku. Ta se kancléřce vymkla z rukou, a tím ohrožuje bezpečnost nejenom svých spoluobčanů, ale i celé EU. V dnešní otevřené Evropě je zřejmé, že chybné politické kroky jedné vlády mohou mít fatální důsledky pro všechny ostatní obyvatele Evropy. Proto požadujeme uzavření vnější schengenské hranice EU a zastavení prakticky nekontrolovatelného stávajícího toku uprchlíků,“ píší poslanci a senátoři.

Celý text výzvy zde  

Zdroj článku

Diskusní téma: Desítky českých poslanců a senátorů ze všech politických stran a hnutí se postavily proti kancléřce Merkelové, která má zítra přijet do Prahy.

Datum: 24.08.2016

Vložil: pražská vlaštovka

Titulek: desítky českých poslanců...

Buďme jednotni!!!!!!!!

Datum: 24.08.2016

Vložil: Jana

Titulek: Migranti jsou vyřešeni

Obávám se, že zítra přiveze Merkelová do Prahy scénář na hru mnohem, mnohem vyšší.

Přidat nový příspěvek