Další zvěrstvo vůči dítěti a rodičům v Norsku: Odebrali rodičům kojenou holčičku. Nebyla týraná, zneužívaná ani zanedbávaná. Proč ?

07.07.2015 10:16

Případ holčičky Maxine odebrané v 10 týdnech věku hluchoněmé norské matce a slovenskému pracujícímu otci se dramatizuje. Norská komise ve složení sociální pracovnice, lékař a právník rozhodli, že holčička nebude rodičům vrácena.

Maxine byla odebrána ze dvou důvodů. Prvním je nedostatečný oční kontakt s rodiči ! Druhým podezření sociálky na možnost únosu na Slovensko.

Jak případ probíhal.

Hluchoněmá matka vyrostla v Norsku u pěstounů, odebrána byla vlastní matce kvůli týrání. Nyní v dospělosti se jí a jejímu slovenskému příteli narodila dcera Maxine, jejich první dítě. Rodině byla nabídnuta pomoc sociálky, kvůli matčině handicapu. Rodina v dobré víře, že sociálka pomáhá tak jak bylo donedávna v Norsku prezentováno, pomoc přijala.

Po porodu rodiče odmítli "nabídku" sociálky, že se matka s dcerou přestěhují do "pozorovacího centra", kde by je měla sociálka pod neustálým dohledem a hodnotila by jak se matka o dceru stará. Zde by je mohl otec dítěte pouze navštěvovat. Následovaly tedy předem neohlášené kontroly u rodiny doma, ve dne a v noci. Sociálka u nich trávila noci, což bylo zatěžující jak pro dítě, tak pro rodiče. Nakonec sociálka rozhodla, že noční kontroly již nejsou potřeba, ale stále chodili na denní. Matka kvůli nim musela dceru budit, aby ji sociálka zkontrolovala.

Sociálka stále měla výhrady, vadil jim nedostatečný oční kontakt dcery s matkou, která na dítě nemůže mluvit. Proto se babička Maxine, slovenská zdravotní sestra rozhodla přijet za rodinou, aby byly splněny požadavky sociálky, že dítě musí být s mluvící osobou.

Babička dala na Slovensku výpověď v práci a sbalila se. Norská sociálka se ujistila kdy má přiletět a přesně den pře příletem Maxine rodičům odebrala. Protože se sociálka obávala možného únosu Maxine na Slovensko.

Dosud kojené dítě směli od té doby rodiče vidět pouze 1x 1 hodinu za 14 dní ! Přestože dítěti nijak neubližovali, milovali jej.

Maxine byla svěřena do péče pěstounům na utajovanou adresu, rodičům nebylo sděleno kdo jsou pěstouni !

Babička nesměla Maxine vidět vůbec, na schůzkách musela stát přede dveřmi, hlídána několika policisty. Od odebrání Maxine ani jednou neviděla.

Matka doma odstříkávala mléko, aby mohla Maxine na schůzkách kojit. Poprvé jí to bylo umožněno, podruhé přinesly Maxine čerstvě nakrmenou a potřetí již Maxine zcela kojení odvykla, pěstouni ji naučili na umělé mléko z flašky.

Do případu se vložila slovenská strana. Ředitelka CIPC Císarová tvrdila, že kontakty s norskou sociálkou jsou dobré a postoj sociálky vstřícný.

Na konci května proběhla komise, která rozhodla o dalším osudu Maxine. Zde měl možnost vystoupit slovenský velvyslanec v Norsku a říci svůj názor, názor slovenské strany. Po upozornění zástupkyně sociálky, že již přítomnost slovenského velvyslance zvyšuje možnost únosu dítěte, velvyslanec seděl a mlčel. Nijak se nezasadil alespoň o možnost svěřit dítě do péče babičky na Slovensko, tedy o právo dítěte na širší rodinu.

Komise rozhodla. Rodině poslali rozhodnutí až po měsíci, což je v Norsku standardní doba. Tedy rodina celý měsíc nevěděla, jak komise rozhodla a žila ve stresu.

Rozhodnuto bylo, že Maxine zůstane u pěstounů ! Proti matce sociálka použila zcela absurdní věc. Jelikož matka vyrostla u pěstounů a byla v dětství týrána, nemá dle sociálky žádné předpoklady vytvořit pro dítě dobré rodinné zázemí ! I přesto, že matka dceru miluje a stará se o ni tak, jak jí to její handicap dovoluje.

Možnost svěření dítěte do péče babičky komise vůbec nebrala v úvahu, protože dle tvrzení Norska se děti nesvěřují do péče osob mimo Norsko !  A pro norskou sociálku není vztah dětí s prarodiči důležitý ! Norský zákon nezná styk dítěte s prarodiči a nijak ho neupravuje !

Co bude dál ? Jakou možnost získat zpět svou prvorozenou dceru mají rodiče ? Jakou možnost má případně babička získat do péče svou vnučku nebo aspoň mít možnost řádného vztahu s ní ?

Věřím, že rodina se odvolá k řádnému soudu. Zatím totiž žádný soud neproběhl. O odebrání rozhodla sociálka, předběžné opatření soudu není v Norsku potřeba. Odebrání je záležitostí čistě rozhodnutí sociálky. Teď proběhla 3 členná komise, kterou reprezentovala sociální pracovnice, doktor a právník. Až teprve po komisi se rodina může odvolat k řádnému soudu, kde rozhodne profesionální soudce.

Jenže čas běží, u dítěte velmi rychle. Dítě si zvyká u pěstounů, rodiče vidí jednou za 14 dní. Toto bude použito při odvolacím soudu proti vrácení dítěte rodině. Že si dítě zvyklo na pěstouny a svou rodinu nezná ! Pěstouni budou tvrdit, že není v zájmu dítěte vrácení do rodiny a soud v Norsku na jejich názor dá.

Matka Maxine byla v životě potrestána hned 3x. Týrána vlastní matkou, postižena nemocí kvůli které je hluchoněmá a nyní, když se její život zdál být šťastný, vzali jí prvorozenou dceru a její dětství a handicap obrátili proti ní.

Otec dítěte měl tu smůlu, že se narodil na Slovensku, které Norsko neuznává za prostředí vhodné pro výchovu dětí. Stejně tak babička Maxine, zdravotní sestra, která je pro sociálku nepřijatelná, protože žije mimo Norsko. Co na tom, že je profesí zdravotní sestra, to sociálku nezajímá vůbec.

Doufám, že babička Maxine, paní Janka Ladická podá žalobu do Štrasburku na Norsko za znemožnění a bránění vztahu a jakémukoliv kontaktu s vlastní vnučkou. Protože jednání sociálky zcela odporuje mezinárodní Úmluvě o právech dítěte na vlastní, tedy i širší rodinu.

A proč ministryně Marksová stále spolupracuje s norským ředitelstvím sociálky BufDir na zavedení tohoto systému v ČR za podpory norských peněz ?!

Zdroj

Diskusní téma: Další zvěrstvo vůči dítěti a rodičům v Norsku: Odebrali rodičům kojenou holčičku. Nebyla týraná, zneužívaná ani zanedbávaná. Proč ?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek