ČSSD dostane vnitro a další 4 rezorty? Brusel dostane Dublin IV a Češi nové sousedy.....?

05.04.2018 06:36

Podle informací Práva premiér a lídr ANO Andrej Babiš chystá po čtvrtečním návratu z dovolené u moře nečekaně velkorysou nabídku sociální demokracii, aby zachránil možnost vzniku koaliční vlády s ČSSD. Předsedovi Janu Hamáčkovi má večer nabídnout pět vládních křesel, která soc. dem. žádá a která Babiš dosud odmítal.

Součástí nabídky má být dokonce resort vnitra. Ten ČSSD vyžaduje výměnou za to, že bude souhlasit se stíhaným premiérem v čele vlády, čímž by se měl eliminovat Babišův střet zájmů.

Babišova zvažovaná nabídka je sice v rozporu s jeho nedávnými slovy Právu, že požadavky soc. dem. jsou „přes čáru“, protože mají nárok maximálně na čtyři ministerstva, ale na druhou stranu by zachránil jednání, které je podle Hamáčka těsně před zhroucením.

V případě krachu jednání by Babišovi, který má 78 poslanců, zůstali jako partneři pro podporu menšinové vládě ANO vedle komunistů (15) už jen okamurovci (22).
Pokud by však Babiš chtěl fungovat jako evropský politik, nemůže se opírat o SPD Tomia Okamury.

 

Zdroj

 

Q.S.

Jak taky jinak. Kluci, co spolu mluví, se nakonec dohodnou. A velký bratr v Bruselu, Berlíně a New Yorku si žádá oběť ve formě vlastního obyvatelstva a jeho budoucnosti. A to evropští politici vždy zvládnou. Stačí se podívat kolem...

Past může konečně definitivně sklapnout /cenzura, GDPR, GRV, globální pakt o migraci.../

Diskusní téma: ČSSD dostane vnitro a další 4 rezorty? Brusel dostane Dublin IV a Češi nové sousedy.....?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek