Cizinci znásilnili dívku v Pardubicích, azyl klidně dostat můžou. Naprostá beztrestnost pro imigranty?

16.10.2015 18:18

Server Novinky.cz dnes přinesl informaci o tom, že dvě dívky chtěly o víkendu odvézt z diskotéky z centra Pardubic, ale jejich stopování skončilo tragicky. 

Dva cizinci, kteří jim nabídli svezení, jednu z nich uvěznili v autě a posléze znásilnili. Nejstrašnější na tom je, že podle stávajícího azylového zákona ČR však i tento otřesný čin, nemůže mít vliv na případnou azylovou proceduru cizinců.   
 
Zdá se Vám tento příběh stejně jako mě otřesný? Je to bohužel ale krutá realita, o to krutější, že dva cizinci ve věku 21 a 28 let, jejichž národnost policie odmítla raději uvést, poznamenali dívky na celý život a přitom by klidně, pokud by se jednalo o cizince mimo EU, mohli požádat o azyl, resp. mezinárodní ochranu a dostali by ji. A to proto, že se jedná „jen“ o trestný čin s horní sazbou deseti let.
 
Azylový zákon zná totiž jedinou výjimku neudělení azylu, a to spáchání zločinu proti lidskosti nebo válečných zločinů. Tyto paragrafy měly v minulosti zabránit útěku nacistických zločinců. Nyní je situace jiná a pasáže zákona jsou zoufale zastaralé.

Proto poslanci Úsvitu - Národní koalice navrhli na začátku září změnu azylového zákona v tom duchu, aby po spáchání jakéhokoli trestného činu ztratil cizinec nárok na azyl. Sobotkova vláda nicméně na náš návrh dala negativní stanovisko. Přičemž by přijmutím návrhu novely došlo i k finančním výhodám pro státní rozpočet, jelikož by odpadly výdaje na azylovou proceduru.      
 
A tak se nám tu násilníci z řad cizinců namísto odpykání trestu a následné deportace mohou vesele hromadit a páchat další zvěrstva, čemuž stávající koalice tupě přihlíží. 

Zdroj

Diskusní téma: Cizinci znásilnili dívku v Pardubicích, azyl klidně dostat můžou. Naprostá beztrestnost pro imigranty?

Datum: 17.10.2015

Vložil: A.

Titulek: ostražitosť

Možno je to staromódne, a mimo tému článku, ale chcem podotknúť, že rozhodnutie dievčat stopovať, a to ešte v noci bolo veľmi nerozumné, a nebezpečné. A ešte k tomu nasadnúť rovno k mužom cudzincom do auta v súčasnej situácii (?) až vrcholne nezodpovedné.

Datum: 19.10.2015

Vložil: Cleo

Titulek: Re: ostražitosť

Ano, jistě to bylo nezodpovědné, ale zločince to neomlouvá.

Datum: 20.10.2015

Vložil: A.

Titulek: Re: Re: ostražitosť

To nikto nechce, ani netvrdí...

Přidat nový příspěvek