Čísla ukazují, že počet útoků s kyselinou v Británii vzrostl mezi lety 2012 a 2016 o více než 500 procent.

22.12.2017 20:58

Útoky kyselinou přeměnily některé části Londýna na „no-go zóny“, připustil britský poslanec

Četnost útoků kyselinou v Londýně přeměnila část britského hlavního města na „no-go zóny“, prohlásil bývalý ministr a poslanec Labouristické strany.

Spojené království má „nejvyšší míru útoků na jednoho obyvatele“ na světě, potvrdil labouristický poslanec pro East Ham Stephen Timms v komentářích pro jeho kolegy poslance, píše deník Daily Mail.

Čísla ukazují, že počet útoků s kyselinou v Británii vzrostl mezi lety 2012 a 2016 o více než 500 procent. V roce 2015 bylo zaznamenáno pouze 73 útoků, zatímco v roce 2016 jich bylo již masivních 469.

„Spojené království má nyní jeden z nejvyšších počtů zaznamenaných útoků kyselinou a žíravou látkou na člověka na světě a tento počet se jeví jako rostoucí,“ přiznal náčelník policie Rachel Kearton dříve tento měsíc.
 

Politici debatovali o tomto druhu zločinu v Británii ve středu, a pan Timms požadoval, aby vláda učinila „významné kroky“ .

Timms řekl: „Mluvil jsem se zástupci řidičů doručovaní služby na mopedech, kteří tvrdí, že jsou zde části Londýna, kde řidiči odmítají jezdit kvůli nebezpečí útoku.

„Myslím, že bychom všichni považovali za nepřijatelné, že v některých částech Londýna a částech Spojeného království existují no-go zóny. Myslím, že je třeba učinit významné kroky k řešení tohoto problému.“

Poslankyně Labouristické strany pro West Ham Lyn Brownová se připojila k panu Timmsovi v jeho výzvách k akci během diskuze a požadovala mnohem přísnější regulaci.

Uvedla, že počáteční kroky k potlačování kyselinových útoků byly „pozitivní“ a dodala: „V roce 2015 došlo k změnám v rámci zákona o deregulaci.“

„Zákon zrušil povinnost prodejců nebezpečných látek, včetně kyselin, které měly být registrovány u jejich místní rady.“

„A to se stalo i přes odporující rady lékařských odborníků a vládních poradců komise o nebezpečných látkách. Obávám se, že tyto změny jsou částečně odpovědné za nárůst kyselinových útoků.“

 

(Breitbart/ 

 

Zdroj

 

Diskusní téma: Čísla ukazují, že počet útoků s kyselinou v Británii vzrostl mezi lety 2012 a 2016 o více než 500 procent.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek