Čínský raketový trumf: Dongfeng-41 je mezikontinentální hypersonická balistická raketa příští generace schopná zasáhnout cíle kdekoliv ve světě.

04.12.2017 19:29

 Čínský raketový trumf. Taky se s nadsázkou dala označit hypersonická raketa DF-41, který byla testována.

Čína zveřejnila video z testu zatím nejvýkonnější jaderné rakety. Dongfeng-41 (DF-41) je čínská mezikontinentální hypersonická balistická raketa příští generace, která podle Číny bude schopná zasáhnout své cíle kdekoliv na světě.

Balistická raketa, která je 16.5 metru dlouhá, byla vyvivnuta jako ,,konkurence" raketám 6. generace, jako například americké LGM-30 Minuteman nebo ruské RT-2PM2. DF-41 má být navíc ,,pekelně" rychlá. Má rychlost větší než je Mach 10. Raketa může používat návnadová zařízení, aby snáze pronikla protiraketovou obranou nepřítele.

,,Raketa může zasáhnout každý kout Země, což umožní Číně zabránit případnému jadernému útoku na Čínu," prohlásil Čínský expert na raketové technologie Yang Chengjun. Yang Chengjun také uvedl že mezi přednosti DF-41 patří především přesnost, spolehlivost a raketu je i jednoduché přepravovat.

DF-41 má mít podle listu Global Times ze všech balistických raket nejdelší dolet. Raketa podstoupila celkově osmý test a je nyní blízko svému dokončení. Podle Chengyuna všechny testy dopadly úspěšně. Pokud vše půjde podle plánu, raketa DF-41 bude součástí Čínské lidové armády v roce 2018

 

Zdrojdailymail.co.uk