Chlapci byli odebráni kvůli údajné výpovědi Denise, že jej otec znasilnuje a týrá. Tak to stojí ve spise. A světe div se, komise nyní otci znovu umožnila Denise vídat. Samozřejmě na doporučení socialky.

09.10.2015 10:02

Norská komise vyhověla žádosti otce na ponechání rodičovských práv ke staršímu synovi Denisovi a umožnila mu chlapce vídat. Rozhodnutí, které nedokážou příznivci tvrzení o násilí v rodině vysvětlit. 

 

Chlapci byli odebráni kvůli údajné výpovědi Denise, že jej otec znasilnuje a týrá. Tak to stojí ve spise. A světe div se, komise nyní otci znovu umožnila Denise vídat. Samozřejmě na doporučení socialky. 

Denis je ten, který navzdory logice nejde do adopce. ( Do adopce má jít mladší David, který na letošní schůzce objal mámu a řekl, že se mu schůzka s ní moc líbila a ze má dvě mámy, Evu a pestounku. Tu pestounku, která už v roce 2011 chtěla adoptovat jakékoliv dítě a od svěření Davida do péče požadovala na socialce jeho rychlou adopci.) 

To tedy ty spravedlivé norské úřady, které jsou údajně na mnohem vyšší úrovni než české a jimž jde prý narozdil od ceskych o blaho dítěte, umožní sexuálnímu násilníkovi vídat svoji oběť, tedy otci vídat Denise? 

Šéfredaktor reportérů České televize Marek Wollner šíří na svém FB profilu toto. Dle něj zradila jistá novinářka důvěru matky a ukázala mu část spisu. Tu část, ve které je zapsána údajná výpověď Denise o sexuálním zneužívání. Marek Wollner už nedodává, že toto zkoumali lékaři a žádné známky znásilnění nenašli. 

Ale budiž. Jak tedy pan Wollner vysvětlí rozhodnuti komise, když dle něj jde norským úřadům hlavně o dobro dítěte? Nebo pan Wollner zastává názor, že polepseny sexuální násilník má mít právo se oficiálně stýkat se svou obětí a úřady to mají posvetit?! 

V tom stejném spise taky stojí, že Denise dle údajné pozdější výpovědi chlapce měla zneužít i matka. Zvláštní věc, že socialka se s touto výpovědi spokojila, ale nepodala na matku ani trestní oznámení ani věc nezačala vyšetřovat. Chlapci ani nebyli vysetreni odborníky, aby jim byla případně poskytnuta odborná pomoc. 

Norsko prý staví na první místo zájem dětí. Jak je tedy možné, že údajně zneuzivanym dětem není poskytnuta odborná pomoc psychologa? To v Norsku stačí socialce výpověď zaznamenat, ale o duševní stav dítěte se poté nezajimat, neposkytnout mu pomoc, aby ta traumata dokázal překonat? 

Komise rozhodla, že otec smí po dlouhé době opět chlapce vídat. 

Svérázné vysvětlení má Monika Elsikova. Prý to udělali proto, že otec pochopil co je v zájmu děti a případ nemedializoval. Takže po sérii článků, ve kterých Elsikova sugestivně popisovala znásilňování Denise otcem, je její vysvětlení, že se otec polepšil. 

Zajímavé pojetí ochrany dítěte. Sexuální násilník se zamyslí nad sebou, slíbí že už to dělat nebude, a úřady mu povolí svou oběť vídat. 

Ještě lepší vysvětlení má jedna z obdivovatelek Elsikove. Dle ni Elsikova v článcích pouze použila umělecké vyjádření a básnickou nadsázku. 

Hmm, takže když o někom budu opakovaně veřejně tvrdit, že znasilnoval své dítě, je to v poradku, protože to je pouze "umělecká licence"?! 

Marek Wollner ani nikdo další šířící teorie o zneužívání dětí nedokáže rozhodnutí komise vysvětlit. Proto tuto část rozhodnutí ignorují nebo tvrdí cosi o polepsenem sexuálním tyranovi. 

Protože kdyby přiznali, že k násilí nedocházelo, museli by se začít zabývat tím, jak norský systém skutečně funguje. A to nelze, protože Norsko je přece velice vyspělá a hlavně bohatá země, která v ČR financuje z norských fondů kdeco. 

Museli by dojít ke stejnému závěru jako Zuzana Baudysova, zakladatelka a prezidentka Nadace Naše dítě. Ta opakovaně veřejně upozorňuje, že norské úřady spáchaly na matce a rodině celkově otřesný zločin a bezpráví. Zakladatelka a presidentka nadace na ochranu dětí by měla vědět, o čem mluví, protože se zabývala mnoha případy ochrany dětí. 

Soňa Svobodová

Zdroj

Diskusní téma: Chlapci byli odebráni kvůli údajné výpovědi Denise, že jej otec znasilnuje a týrá. Tak to stojí ve spise. A světe div se, komise nyní otci znovu umožnila Denise vídat. Samozřejmě na doporučení socialky.

Datum: 09.10.2015

Vložil: Quintus

Titulek: Wolner, Elšíková...

účelová manipulace s veřejným míněním z osobních a sobeckých zájmů. Je to skutečně otřesné jakým způsobem se média podílejí na pádu civilizace.

Přidat nový příspěvek