Český stát není žádný etnografický skanzen v evropském superstátu, my chceme být pány ve vlastním domě. Žádáme suverenitu a ne „různost“ nabízenou panem Junkerem.

17.09.2016 16:22

Vystoupení pana Junkera, předsedy Evropské komise, je potvrzením správnosti našeho programu. Nemáme zájem, aby nám Junker zařizoval lepší život. Suverénní Česká republika a svobodní občané v České republice si lepší život dokáži zařídit sami. Nemáme zájem ani o „zachováni různosti“ v Evropě podle pana Junkera.

Český stát není žádný etnografický skanzen v evropském superstátu, my chceme být pány ve vlastním domě. Žádáme suverenitu a ne „různost“ nabízenou panem Junkerem.

Nechceme žádné zvýšení investiční aktivity EU prostřednictvím dotací. Chceme, aby české peníze zůstaly v České republice a nebyly vytahovány do bruselského rozpočtu. Lidé začínají chápat, že Brusel žádné peníze nemá, má jen peníze z členských zemí, tedy i z našich vlastních kapes.

Od roku 2003 nás evropské dotace k těm bohatým zemím nepřiblížily ani o metr. Nechceme společný evropský dům, do kterého se hrnou námi nezvání hosté, chceme si hospodařit za své a na svém! 

 
Díky Zdeňkovi Benešovi za ilustraci!
Fotka uživatele Radim Fiala - SPD.
 

Radim Fiala