Český národ není hloupý, pane Menzel, právě naopak a to Vám a Vám podobným Vadí! V těchto dobách můžeme krásně porovnat, kdo stojí na straně české veřejnosti a kdo je proti ní.

19.08.2015 09:25

Tak nevím, kam až zajdou naše „kulturní elity“ v jejich nehorázných a urážlivých projevech směrem k našemu prezidentovi a české veřejnosti.  Ne že bych si pana Menzela nevážil za jeho práci, ale je vidět, že je jen poskok a užitečný idiot pražské kavárny a zájmů Spojených států, nikoliv republiky, ve které vyrůstal.

Pan Menzel včera poskytl rozhovor Parlamentním listům, kde se vyjádřil mimo jiné i směrem k občanům České republiky a rostoucí podpoře prezidenta Zemana. Označil český národ za hlupáky, kteří asi neví co činí a jsou tak hloupí, že nepoznají, kdo opravdu hájí české zájmy a kdo ne. Pan Menzel dle Parlamentních listů uvedl: „Říká přesně to (prezident Zeman) , čím se může zavděčit hloupým lidem. On ví, že hlupáků je většina, těm se chce zalíbit. A navíc si nevidí do pusy. I když plácne nějakou blbost – a to se mu stává často – pak na ní paličatě trvá (viz případ Peroutka). Dokud nebyl v politice, tak to tak nedělal. Teď když řekne jakýkoli nesmysl, tak si za ním stojí. To je nebezpečné, ale ještě horší je, že tím zesměšňuje úřad, který zastává.“

Jiří Menzel Foto: ČTK

Jiří Menzel Foto: ČTK

Tak nevím, pane Menzel, koho tím chcete přesvědčit, ale ono to možná bude poněkud jinak. Lidé v naší republice se začínají probouzet a začínají chápat ty lži, kterými jste nás za pomocí médií a Vám podobných roky oblbovali. To se Vám samozřejmě jako správnému proamerickému kolaborantovi nemůže líbit. Opravdu Vás nechci urážet a vážím si Vás, ale měl byste se držet své práce, kterou umíte, a ne se plést do politiky, které nerozumíte.

Když byl pan Menzel tázán na prezidentovo postavení k situaci ohledně přijímání uprchlíků, kdy prezident Zeman nepochybně hovoří za většinu národa, pan Menzel opět použil svůj obehraný argument, že občanů České republiky to prostě nemyslí. Strach o naší svobodu, kulturu a o naše děti, podle pana umělce způsobuje hloupost českého národa. Na dotaz, zda prezident pobízí českou veřejnost ke xenofobním pudům, tím, že nechce přijímat uprchlíky, pan Menzel odpověděl: „Samozřejmě! Jemu je to osobně jedno, protože ví, čím si získá popularitu mezi nemyslícími, a těch je v tomto národě většina.“Jak si to pane Menzel, vůbec můžete dovolit? Nazýváte našeho prezidenta, který dostal největší mandát od lidí, než kterýkoliv jiný politik a nepochybně hájí české zájmy, hulvátem a populistou a sám si dovolíte tvrdit, že většina Čechů jsou hlupáci? Ti hlupáci Vás živí pane umělče a díky nim jste tam, kde jste.
Pan Menzel nešetřil při své kritice ani, když byl tázán, aby posoudil prospěšnost jednotlivých prezidentových blízkých: „Jaký pán, takový krám. Je to garnitura, kterou pan Miloš Zeman okolo sebe potřebuje. Ostatně jeho předchůdce Václav Klaus měl kolem sebe také dva či tři šašky. Nevím, proč tomu tak je, ale je to zvláštní,“ napsal pan Menzel pro Parlamentní listy. Dále pak opět pan režisér označil Zemanovy voliče za hlupáky, když byl tázán na jásající davy, které vítají pana prezidenta v regionech a na to, že mimopražské obyvatelstvo považuje prezidenta na svého tribuna: „ Doma se nudí, tak cestuje a nechá se obdivovat nemoudrými. Plácá, co chtějí lidi slyšet. Těmito cestami si Zeman buduje svou popularitu. To je asi i jeho příprava na příští volby,“ odpověděl pan Menzel.

Pan Menzel dále v rozhovoru pokračoval s ostrou kritikou směrem k hlavě našeho státu. Nevím, zda je to způsobeno slepostí umělců, nebo to mají přikázáno, ale v každém případě si v těchto dobách můžeme krásně porovnat, kdo stojí na straně české veřejnosti a kdo je proti ní. Ať se to týká politiků, umělců, nebo vládních stran. Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE

 

Český národ není hloupý, pane Menzel, právě naopak a to Vám a Vám podobným Vadí!

 

Zdroj

Diskusní téma: Český národ není hloupý, pane Menzel, právě naopak a to Vám a Vám podobným Vadí!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek