Budou se hodit?

14.05.2018 07:27
Během příštích dvou let opustí evropské věznice desítky lidí odsouzených za terorismus, informovala dnes agentura AP. Půjde o více než 200 osob, které z velké části vytvořily první vlnu islámských bojovníků, jež proudila do Sýrie a Iráku za snem o vytvoření islámského chalífátu, který teprve vznikal.

Během příštích dvou let opustí evropské věznice desítky lidí odsouzených za terorismus, informovala agentura AP. Půjde o více než 200 osob, které z velké části vytvořily první vlnu islámských bojovníků, jež proudila do Sýrie a Iráku za snem o vytvoření islámského chalífátu, který teprve vznikal.

 

Celkem odešlo od roku 2011 bojovat na Blízký východ na straně islamistů zhruba dvanáct tisíc Evropanů. Odhaduje se, že asi třetina z nich je opět zpátky ve vlasti, kde většina žije zcela svobodně.

Děti se učí z Koránu už od mala. Přitom náboženskou cestu by si měl každý...

 

Někteří čekají na soudní proces, ale většina z nich nikdy nebyla vystavena obviněním kvůli nedostatečným důkazům.

Mnoha dalším úřady v zemích původu či v tranzitních státech zabránily dostat se na Blízký východ. Část jich své choutky po mučednickém boji v sobě udusila, část se pustila do teroristického boje doma.

Podle Rika Coolsaeta, vědeckého pracovníka belgického Institutu Egmont, postupné propouštění odsouzenců bude představovat něco jako další vlnu navrátilců z blízkovýchodního bojiště, kteří představují potenciální nebezpečí pro evropskou společnost.

Islamista Sami A. si žije v Německu i s rodinou velmi spokojeně, aniž by musel...

 

„Existuje celá řada osobních frustrací a motivací, které dotlačily mládež na cestu k Islámskému státu a kterými bychom se nyní měli zabývat,“ řekl Coolsaet. Podle něho by jinak vzniklo podhoubí pro vypuknutí další spirály islamistického násilí na starém kontinentu.

 

Zdroj

 

Q.S.

Nejsou důkazy....

Ale v jiných případech si s důkazy těžkou hlavu humanisté nedělají /Skripal, MH17, chemické útoky.../

Účel světí prostředky... A cvičení islamisté se v Evropě budou konec konců hodit. Někdo tu EU přece zintegrovat musí. Hlava nehlava...

 

Diskusní téma: Budou se hodit?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek