Brutální vražda spáchaná imigranty v IKEA a „sluníčkové řešení“ … přestanou se tam prodávat kuchyňské nože

15.08.2015 16:34

Dva muži, které v pondělí zadrželi pro podezření z pobodání muže a ženy v obchodním domě IKEA ve městě Västeras ve střední části země, se narodili v Eritreji a později žili ve Švédsku v nedalekém azylovém centru,oznámila švédská policie. Dodala, že motiv činu stále zůstává neznámý. 

 

Místní deník VLT uvedl, že oběťmi jsou matka a její syn. Podle policie není znám žádný vztah mezi mrtvými a podezřelými. Svědci vypověděli, že zabití se jevili jako běžní zákazníci. Přesné okolnosti incidentu ale nejsou známé. Zveřejněno bylo pouze to, že se odehrál v oddělení kuchyní. VLT s odvoláním na svůj policejní zdroj napsal, že byly očividně použity nože prodávané v obchodě. 

ikea

Incident, který se odehrál v oddělení domácích potřeb, zřejmě zachytily bezpečnostní kamery, jichž je v obchodním domě nainstalováno přes čtyři desítky. Obchodní dnům, v němž se tragická událost odehrála, zastaví prodej kuchyňských nožů. „Rozhodnutí, které jsem učinil, je dočasné,“ řekl agentuře TT ředitel obchodního domu ve Västeraas. Zhruba 140tisícový Västerås leží asi 115 kilometrů severozápadně od metropole Stockholmu. Tamní IKEA patří s 3000 parkovacími místy k největším ve Švédsku.

 

Mluvčí místní policie Per Agren dále uvedl, že incident pravděpodobně neměl politický motiv a útočníci své oběti předem neznali. Dodal, že zadržení muži nemají záznam v rejstříku trestů. Mladší z dvojice zadržených, 23-letý muž, obvinění popírá. Starší, 35-letý, policejní výslech dosud neabsolvoval, a to pro operaci, kterou podstoupil pravděpodobně pro zranění utržené během incidentu. Policie ho přitom zpočátku považovala za další oběť – názor však změnila, když vyslechla výpovědi svědků, uvádí agentura DPA.Oběti incidentu, 55-letá žena a její 28letý syn, pocházející ze severní části země, byly ve Västerase pravděpodobně na návštěvě, uvádějí místní noviny.

Nebylo by lepším řešením než přestat prodávat kuchyňské nože, přestat podporovat zvrácenou multikulturní imigrantskou politiku?

 

Zdroj

Diskusní téma: Brutální vražda spáchaná imigranty v IKEA a „sluníčkové řešení“ … přestanou se tam prodávat kuchyňské nože

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek