Brusel se stává hlavním městem džihádu. Ve školách se podává „halal maso“ a šaría zákeřně proniká do soudnictví.

28.07.2015 06:55

S malou nadsázkou se dá říci, že Brusel je zrcadlem EU. Podle počtu obyvatel pochází z Belgie největší počet islámských teroristů v Sýrii a Iráku. Brusel se tak stává také hlavním městem džihádu. První evropskou občankou, která přišla mezi džihádisty o život, byla belgická katolická dívka Muriel Degauque. Pocházela z Charleroi, konvertovala k islámu a zemřela poblíž Bagdádu.

V loňském září se dva přistěhovalci z Tunisu nechali najmout v Belgii na vraždu afghánského velitele Massouda, nepřítele Al Kajdy a Talibánu. Teroristická skupina, mající na svědomí útok v Madridu v roce 2004, pocházela z belgického Maaseiku. Toto městečko křesťanského malíře Vana Eycka bylo označováno jako „Belgistan.“ Brusel se měl stát tavícím kotlem multikulturalismu a vytvořit jakéhosi „Homobelgikuse“. To se však dosud nepodařilo. Brusel je nemocné město.

Kromě rekordu v počtu džihádistů zaujímá také Brusel první místo v počtu sebevražd. Nejznámější je sebevražda nositele Nobelovy ceny za lékařství Christiana de Duveho z roku 2013, kterou spáchal před očima svých čtyř dětí. 20 sebevražd na 100 000 obyvatel, 6 sebevražd denně, taková je bilance Belgie. Světový průměr je 14,5 na 100 000 obvatel. První příčinou úmrtnosti u osob ve věku 25-44 let je u Belgičanů sebevražda. Ve věkové skupině 15-24 je sebevražda po automobilových nehodách na druhém místě. Statistika by byla ještě smutnější, kdyby se do ní zapisoval počet šesti eutanázií každý den. Belgii lze označit za „supermarket se smrtí.“ 

Belgií zachvátil nihilismus a islám se stal dominujícím náboženstvím. V Bruselu převyšuje počet studentů islámu počet studentů katolictví. Islám se vyučuje u 43 % všech žáků, a na vyšších školách to činí 41,4 %. Ateismus se vyučuje u 27,9 % studentů a katolictví se vyučuje u 23,3 % studentů. 

Jeden ze tří Belgičanů je muslim, nejčastějším jménem je Mohamed a očekává se, že v roce 2030 budou mít v Bruselu muslimové většinu. Křesťanské křty, svatby a pohřby téměř zanikly. V Bruselu je jen 7,2 % katolických svateb, jen 14,8 % křtů dětí a jen 22,6 % křesťanských pohřbů. Katolictví skomírá. Tradiční křesťanské svátky, všech svatých, vánoce i velikonoce jsou nahrazeny přírodními názvy: „jarní“, „podzimní“ a „zimní“ svátek. 

Islám byl v Belgii oficiálně uznán v roce 1974 a v roce 1975 se výuka islámu dostala do školských učebnic. 

75 % belgických muslimů se označuje za fundamentalisty. Bruselská část Molenbeek už je většinou muslimská. K islámu konvertovalo okolo 20 000 Belgičanů. Ve školách se podává „halal maso“ a šaría zákeřně proniká do soudnictví. Na ulicích přibylo zahalených žen a kousek od evropských institucí káží islámští duchovní proti Bruselu, který označují za „hlavní město nevěřících“. Židé jsou všude v ohrožení. Mnoho kostelů je přestavěno na mešity. Brusel se stal symbolem vyschlé a ztracené Evropy.

Giulio Meotti, Aruc, 9. 2. 2015

Zdroj

Diskusní téma: Brusel se stává hlavním městem džihádu. Ve školách se podává „halal maso“ a šaría zákeřně proniká do soudnictví.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek