Británie utratila za bombardování Libye třináctkrát víc než za obnovu země. Vytáhneme za ni horké kaštany z ohně přijetím více imigrantů?

28.07.2015 21:10

 

Velká Británie utratila za bombardování Libye třináctkrát víc než dala na obnovu země. Vyplývá to z nově zveřejněných vládních dokumentů.

Záznamy z knihovny Britského parlamentu uvádějí, že za sedmiměsíční bombardování Libye v roce 2011 Británie utratila 320 milionů liber. Čtyři roky po ukončení mise Británie libyjským úřadům poskytla na stabilizační projekty jen 25 milionů, dalších zhruba 15 milionů bylo utraceno za humanitární pomoc.

Cena bombardování Libye byla britskou vládou pečlivě utajována. Ministerstvo obrany tvrdilo, že mise stála 212 milionů dolarů. Podle analytiků mohla cena stoupnout až na jednu miliardu liber. V celkové ceně 320 milionů liber je zahrnuto i 50 milionů na nákup munice použité při intervenci.

Tímto se potvrzuje postoj členů NATO směrem k Libyi. Zemi srovnali se zemí, ponechali v chaosu, vytvořili tisíce uprchlíků a teď říkají, že Evropa má kvůli Libyi problém.

Zdroj

Diskusní téma: Británie utratila za bombardování Libye třináctkrát víc než za obnovu země. Vytáhneme za ni horké kaštany z ohně přijetím více imigrantů?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek