"Británie by měla rozmístit své pozemní vojsko ve východní Evropě, aby se zabránilo Rusku proniknout do nových teritorií." Islamizace ruku v ruce s okupací?

04.09.2015 09:51

Odborníci se domnívají, že cílem ruského prezidenta je vytvoření „řízeného chaosu" ve východním křídle NATO. Aby se tomu zabránilo, mělo by Spojené království zesílit svoji vojenskou přítomnost v regionu.

Třebaže mnoho západních analytiků, politiků, včetně vysokých činitelů NATO a rozvědky hovoří o tom, že Rusko (ačkoliv podporuje rebely na východě Ukrajiny) nemá útočné úmysly vůči jakékoliv zemi NATO, se železnou pravidelností se západní obyvatelstvo konfrontuje s údajnou „ruskou agresí“. Článek v Daily Mail je typickou ukázkou.

Británie by měla rozmístit své pozemní vojsko ve východní Evropě, aby se zabránilo Rusku proniknout do nových teritorií, píše Daily Mail. Je to uvedeno ve zprávě „Po Krymu: k novému britské geostrategii ve východní Evropě", kterou vypracovala Henry Jackson Society - nezávislá britská společnost ve spolupráci s University of Cambridge.

Podle autorů musí Spojené království chránit pobaltské země a Rumunsko před budoucí putinovskou „provokací a agresí".Vzhledem k tomu, že zahraniční politika Moskvy je zaměřena na vytvoření „řízeného chaosu" ve východním křídle NATO a rozšířit jej i mimo něj, Angličané musí vybudovat svoji vojenskou přítomnost v regionu, tvrdí.

„Jistě bude nutné posílit britskou vojenskou přítomnost ve východní Evropě, včetně trvalého nasazení britských vojáků v ohrožených zemích Unie, pro zajištění prosperity a bezpečnosti evropského kontinentu – což je nejdůležitější prvek geostrategického obranného systému Velké Británie," uvádí se ve zprávě.
 
Místo odklonu od evropského kontinentu, by měla Velká Británie na něj zaměřit svou zahraniční politiku, jinak Rusko nepřijme obranná opatření NATO vážně, tvrdí tito odborníci.Podle nich je  „režim prezidenta Putina vážnou hrozbou" britským spojencům ve východní Evropě, a tudíž i Velké Británii.

Zdroj

Diskusní téma: "Británie by měla rozmístit své pozemní vojsko ve východní Evropě, aby se zabránilo Rusku proniknout do nových teritorií." Islamizace ruku v ruce s okupací?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek