Británie: 1700 mešit, 100 soudů šaría, islamizace se již nedá zastavit.

13.04.2017 11:23

Britští multikulturalisté živí islámský fundamentalismus. Muslimové se nepotřebují stát většinou ve Velké Británii, stačí, když postupně islamizují nejdůležitější města. Tato změna již probíhá.  

Britské osobnosti udržují otevřené dveře, aby zavedly islámské právo šaría. Jeden z předních britských soudců, Sir James Munby, uvedl, že křesťanství již nemá vliv na soudy a ty musí být multikulturní, což znamená, více islámské. Rowan Williams, bývalý arcibiskup z Canterbury, a hlavní soudce Lord Phillips, také navrhli, že anglické zákony by měly zahrnovat prvky práva šaría.

Britské university také postupně zavádí islámské právo šaría. Akademické instrukce, „Externí reproduktory vysokoškolských institucí,“ stanovují, že „ortodoxní náboženské skupiny“ mohou oddělit muže od žen v průběhu akcí. Na londýnské universitě Queen Mary, ženy musely použít samostatný vchod a byly nuceny sedět v místnosti, aniž by mohly klást dotazy nebo zvednou své ruce, stejně jako v Rijádu nebo v Teheránu.

„Londýn je více islámský, než mnoho muslimských zemí dohromady,“ podle Maulana Syed Raza Rizviho, jednoho z islámských kazatelů, kteří nyní vedou „Londonistan“, jak označila novinářka Melanie Phillips toto anglické hlavní město. Ne, Rizvi není pravicový extremista. Wole Soyinka, nositel Nobelovy ceny za literaturu, byl méně štědrý, on nazval Británii „žumpou pro islamisty“.

„Teroristé nemohou unést londýnský multikulturalismus,“ prohlásil londýnský starosta Sadiq Khan po nedávném smrtícím teroristickém útoku ve Westminsteru. Opak je pravdou: Britští multikulturalisté živí islámský fundamentalismus. Nad to všechno, Londonistan, se svými 423 novými mešitami, je postaven na smutných troskách anglického křesťanství.

Kostel Hyatt United Church koupila egyptská komunita, která jej převedla na mešitu. Kostel Svatého Petra byl přeměněn na mešitu Madina. Mešita Brick Lane byla postavena místo bývalého metodistického kostela. Nejen budovy konvertují, ale i lidi. Počet konvertitů k islámu se zdvojnásobil. Oni často přijímají radikální islám, stejně jako Khalid Masood, terorista, který udeřil ve Westminsteru.

Deník Daily Mail publikoval fotografie kostelů a mešit pár metrů od sebe v centru Londýna. V kostele San Giorgio, který má kapacitu pro 1.230 věřících, pouze 12 lidí se shromáždilo na mši. V kostele Santa Maria jich bylo 20.

Nedaleká mešita Brune Street Estate má jiný problém: přeplnění. Její malá místnost pojme asi 100 lidí. V pátek věřící musí vyjít do ulic, aby se modlili. S ohledem na současné trendy, křesťanství v Anglii se stává přežitkem, zatímco islám bude náboženstvím budoucnosti.

V Birminghamu, druhém největším britském městě, kde žije mnoho džihádistů, kteří organizují své útoky, na nebi dominuje islámský minaret. Existují petice, aby umožnily britským mešitám modlitby pro islámské věřící z reproduktorů třikrát denně.

Do roku 2020, podle odhadů, počet muslimů, kteří se budou účastnit modlitby, dosáhne nejméně 683.000, zatímco počet křesťanů navštěvujících kostely klesne na 679.000. „Nová kulturní krajina anglických měst dorazila, sjednocená, křesťanská krajina státního náboženství je na ústupu,“ uvedl Ceri Peach z Oxfordské univerzity. I když je téměř polovina britských muslimů ve věku do 25 let, čtvrtina křesťanů má více než 65 let. „V dalších 20 letech zde bude více aktivních muslimů, než kolik je návštěvníků kostela,“ řekl Keith Porteous Wood, ředitel National Secular Society.

Od roku 2001, 500 londýnských kostelů, všechny nominální hodnoty, se změnily na soukromé domy. Během stejného období, britské mešity se rychle množily. V letech 2012 a 2014 se podíl Angličanů, kteří se považují za anglikány, klesl z 21% na 17%, což je pokles o 1,7 miliónů lidí, zatímco podle průzkumu respektovaného sociálního výzkumného ústavu NatCen, počet muslimů vzrostl téměř o milión. Počet lidí navštěvujících kostely klesá velkou rychlostí během jedné generace, jejich počet bude třikrát nižší než u muslimů, kteří pravidelně chodí každý pátek do mešity.

Demograficky, Británie získává stále více islámskou tvář, v místech, jako jsou Birmingham, Bradford, Derby, Dewsbury, Leeds, Leicester, Liverpool, Luton, Manchester, Sheffield, Waltham Forest a Tower Hamlets. V roce 2015 byla provedena analýza nejběžnějších názvů v Anglii a ta ukázala, že to bylo slovo Mohammed, včetně variací hláskování jako je Mohamed a Mohammad.

Nejdůležitější města mají obrovské muslimské populace: Manchester (15,8%), Birmingham (21,8%) a Bradford (24,7%). V Birminghamu policie právě demontovala teroristickou buňku a je tam větší pravděpodobnost, že se dítě narodí do muslimské rodiny, než do křesťanské.  Ve městech Bradford a Leicester, polovina dětí jsou muslimové. Muslimové nepotřebují, aby se stali většinou ve Velké Británii, stačí, když postupně islamizují nejdůležitější města. Tato změna již probíhá. „Londonistan“ není noční můra muslimské většiny, jedná se o kulturně demografický  hybrid, v němž je křesťanství na ústupu a nastupuje islám.

Podle Innese Bowena, který píše pro deník The Spectator, pouze dvě z 1700 mešit v Británii dnes následují modernistický výklad islámu, ve srovnání s 56% ve Spojených státech. Wahhábité ovládají šest procent mešit ve Velké Británii, zatímco fundamentalistická sekta Deobandi ovládá až 45%. Podle průzkumů Knowledge Center, třetina britských muslimů se necítí jako „součást britské kultury“.

Londýn je také plný soudů šaría. V Londýně jich je oficiálně 100. Příchod tohoto paralelního soudního systému byl umožněn díky British Arbitration Act a systému Alternative Dispute Resolution. Tyto nové soudy vychází ze základu odmítnutí nedotknutelnosti lidských práv: hodnoty svobody a projevu, které jsou základem anglického zvykového práva.

Britské osobnosti drží otevřené dveře k zavedení práva šaría. Jeden z předních britských soudců,Sir James Munby, uvedl, že křesťanství již nemá vliv na soudy a ty musí být multikulturní, což znamená, více islámské. Rowan Williams, bývalý arcibiskup z Canterbury, a hlavní soudce Lord Phillips, také navrhli, že anglické zákony by měly zahrnovat prvky práva šaría. Britský kulturní establishment rychle kapituloval před islámskými fundamentalisty při přijímaní jejich požadavků.

Po útoku na francouzský satirický časopis Charlie Hebdo, šéf rozvědky MI6, Sir John Sawers, doporučil autocenzuru a „určitou zdrženlivost“ v diskuzi o islámu. Britský velvyslanec v Saúdské Arábii, Simon Collis, konvertoval k islámu a dokončil pouť do Mekky. Teď si říká Haji Collis.

Co bude dál?

Giulio Meotti, kulturní editor pro Il Foglio, je italský novinář a spisovatel.

 

Gatestoneinstitute

 

Zdroj

Diskusní téma: Británie: 1700 mešit, 100 soudů šaría, islamizace se již nedá zastavit.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek