Bioterorismus a přicházející pandemie: Sady na výrobu viru E-coli odolné vůči antibiotikům jsou již v prodeji na internetu.

21.04.2017 09:42

Zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates varoval, že biologický útok provedený Islámským státem se stává „stále pravděpodobnějším“, což dle jeho slov nakonec zabije 30 miliónů lidí v příštích několika letech.   

Miliardářský antropolog oznámil účastníkům Royal Institute of Services v Londýně, že smrtelné vypuknutí respiračního viru jako jsou neštovice, představuje mnohem větší nebezpečí, než je jaderný útok.

Britský deník Telegraph.co.uk napsal:

Pan Gates, jehož charitativní nadace financuje výzkum pro rychlé vypuknutí epidemie, uvedl, že je důležitější než kdy jindy, pomáhat cizím zemím sledovat nemoci, aby se zabránilo globální tragédii.

„Bioterorismus je mnohem větší riziko, než pandemie,“ uvedl Gates.

„Všechny pokroky v biologii umožnily teroristům mnohem jednodušší znovuobnovení neštovic, což je velmi fatální patogen, proti kterému v tomto okamžiku nefunguje žádná imunita.

„Když přemýšlíte o věcech, které by mohly způsobit více než 10 miliónů úmrtí, ani tak tragický incident jako, jsou jaderné zbraně, se nedostane na takovou úroveň. Takže největší riziko je přírodní epidemie nebo úmyslně způsobená infekce bioterorismem.

Ať už je další epidemie rozpoutána přírodou nebo rukou teroristů, vědci tvrdí, že vzduchem rychle se pohybující patogen by mohl zabít více než 30 miliónů lidí za necelý rok. Takže svět musí o tom přemýšlet.“

V minulém roce rada Nuffield Council of Bioethics varovala, že „garážoví vědci“ by mohli uvolnit geneticky modifikované organismy do životního prostředí za pomocí neregulované technologie, která je již k dispozici na internetu.

Chemické soupravy, které umožňují genetickou modifikaci, lze již koupit online za méně než 3000 Kč.

Vědci se obávají, že nová technika, nazývaná Crispr, je nyní tak levná a široce dostupná, že amatéři začnou experimentovat doma nebo ve školních laboratořích.

Tato technika funguje jako genetické nůžky, které oddělují kód DNA a nahrazují jej novými geny. Tato technika byla oceněna jako jeden z nejvýznamnějších vědeckých průlomů v posledních letech, ale existují obavy, že ve špatných rukou by tento postup mohl uvolnit nebezpečné kmeny bakterií, nebo jiných organismů. Sady na výrobu viru E-coli odolné vůči antibiotikům jsou již v prodeji na internetu.

Bill Gates uvedl, že dnešní rozsáhlé cestování po celém světě znamená, že budoucí pandemie mohou být ještě více smrtící, než byla epidemie španělské chřipky v roce 1919, která zabila až 100 miliónů lidí.

„V příštích dvaceti letech budeme mít epidemie mnohem horší než epidemie Ebola nebo epidemie Zika a existuje určitá šance, že to bude nová forma chřipky,“ uvedl Gates.

 

Zdroj

Zdroj

 

„Ocitáme se na pokraji celosvětové transformace. Vše, co potřebujeme, je vhodná světová krize, a národy pak nový světový řád přijmou“ 

David Rockefeller  1994

 

Vždycky tu šlo o ovládání

Diskusní téma: Bioterorismus a přicházející pandemie: Sady na výrobu viru E-coli odolné vůči antibiotikům jsou již v prodeji na internetu.

Datum: 21.04.2017

Vložil: Stas

Titulek: Bacily, viry

Antibiotika nefunguje, ale co spolehliv funguje je ozon. My umíme ozon do vzduchu, vody, krémů a krvi.....a nemáme s virem žádný problém

Přidat nový příspěvek